Раптова пітливість без очевидної причини може бути вказівкою на серцевий напад, з попередженням про це виступили фахівці Британського фонду серця (BHF, British Heart Foundation).

Британські медики нагадують, що симптомами серцевого нападу не завжди є очевидні болі в грудях, що змушують людину хапатися за серце як в кіно. Іноді сигналами цієї події стають неочевидні ознаки, в тому числі те, як людина потіє.

“Сильніша пітливість після підвищених фізичних навантажень – це норма, але раптова пітливість без очевидної причини може бути попереджувальним симптомом серцевого нападу”, – повідомили представники Британського фонду Серця.

В інтерв’ю виданню Express медики пояснили, що інфаркт відбувається, коли артерія, що постачає серце кров’ю і киснем, блокується тромбом. Найбільш часта причина утворення тромбів-ішемічна хвороба серця (ІХС), при якій коронарні артерії, що постачають серце кров’ю, забиваються відкладеннями холестерину.

За словами експертів, підвищене потовиділення, що виникає поза зв’язком з температурою навколишнього середовища або фізичною активністю, може бути ознакою закупорених холестериновими бляшками коронарних артерій. Прокачування крові через закупорені артерії вимагає від серця великих зусиль, тому тіло починає більше потіти, щоб знижувати температуру тіла, що підвищується через додаткові навантажень.

Фахівці додали, що “нічна пітливість також є попереджувальним симптомом можливих проблем з серцем, особливо поширеним серед жінок”.

У британському фонді серця рекомендують не залишати без уваги раптову пітливість без очевидної причини – особливо, якщо вона супроводжується болем у грудях. Також на інфаркт може вказувати рясне потовиділення, супроводжуване запамороченням, задишкою, нудотою.

Говорячи про найбільш часті ознаки серцевого нападу, експерти називають сильний біль в грудях, біль в руці, а також раптове сильне запаморочення.