Дослідники, можливо, виявили ключову причину того, що деякі люди залишаються гострими у своїх 80-90-х роках: їх мозок протистоїть накопиченню певних білків, які відзначають хворобу Альцгеймера.

Дослідження було сфокусовано на тих, кого вчені назвали «супергероями» – обраній групі людей старшого віку, у яких пам’ять на кілька десятків років молодша. Дослідники виявили, що в порівнянні з літніми людьми, що володіють середньою потужністю мозку, у супергероїв було набагато менше свідчень “клубків тау” в мозку.

Тау – це білок, який у здорових клітинах мозку допомагає стабілізувати внутрішню структуру. Але можуть розвиватися і аномальні версії тау – ті, які чіпляються за інші тау-білки. У людей з хворобою Альцгеймера мозок відзначений великим скупченням цих клубків тау, а також “бляшок”, які представляють собою скупчення іншого білка, званого амілоїдом.

Читайте також:  Серцевий напад: список симптомів, що сигналізують про проблеми з серцем

Протягом багатьох років амілоїдні бляшки привертали найбільшу увагу як потенційна мішень для лікування Альцгеймера, сказала дослідниця Тамар Гефен, яка керувала новим дослідженням.

Але ряд доказів говорить про інше: саме накопичення тау – а не амілоїду – корелює зі зниженням пам’яті і навичок мислення, – сказав Гефен, доцент Медичної школи Файнберга Північно-Західного університету в Чикаго.

У цьому дослідженні взяли участь люди у віці 80 років і старше. Але інші дослідження, за словами Секстона, звузили фокус до незвично різких людей 90-річного віку або навіть довгожителів. Питання на мільйон доларів: що потрібно, щоб стати членом цієї елітної групи?

Читайте також:  Лікарка назвала хвороби, які проявляються поганим запахом з рота

За словами Секстона, ймовірно, супергероям є за що частково дякувати генетику.

Але цілком ймовірно, за її словами, це поєднання хороших генів, факторів способу життя і впливів протягом усього життя, від фізичної активності до соціальної активності і розумового стимулювання.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News