Попкорн може бути здоровою закускою для більшості людей, в залежності від способу його приготування. А завдяки його досить низькій калорійності і високому вмісту клітковини він підходить в якості закуски для бажаючих схуднути.

Тим не менше, люди з діабетом повинні більше турбуватися про те, як позбутися зайвої ваги, коли перекушують попкорном.

Люди з діабетом можуть їсти попкорн, але потрібно ретельно вибирати вид попкорну, спосіб його приготування і кількість спожитого попкорну, через високий вміст вуглеводів в попкорні.

Поживна цінність попкорну

Приготований попкорн пропонує дуже мало калорій на склянку. Крім того, чашка попкорну містить трохи більше, ніж 1 грам (г) волокна. Він також містить близько 1 г протеїну і 6 г вуглеводів.

Крім того, попкорн не містить холестерину і практично не містить жирів не більше, ніж 0,5 г на чашку. Загальна кількість калорій в невеликій чаші варіюється між 100-150.

Читайте також:  Часник корисний при застуді, але їсти його можна не всім

Попкорн кваліфікується як цільнозернова їжа. Одна порція може забезпечити близько 70 відсотків від рекомендованого добового споживання цільного зерна.

Попкорн повний вітамінів і мінералів. Одна порція попкорну містить ряд вітамінів і мінералів, в тому числі:

  • вітамін А
  • вітамін Е
  • вітамін В6
  • пантотенова кислота
  • фолієва кислота
  • тіамін
  • ніацин
  • рибофлавін

Попкорн

Одна порція попкорну містить залізо і незначну кількість марганцю, кальцію, фосфору, міді, магнію, калію і цинку.

Оболонка попкорну є джерелом більшої частини своєї живильної цінності. Оболонка містить бета-каротин, лютеїн і зеаксантин, які важливі для підтримання здоров’я очей. Оболонка також містить поліфеноли, що володіють антиоксидантними і протизапальними властивостями, які можуть захистити від раку і серцево-судинних захворювань.

Дослідники заявили, що в попкорні міститься до 300 мг поліфенолів в кожній порції. Ця висока кількість поліфенолів становить більше 60 відсотків від суми у фруктах і овочах в дієті середньостатистичного американця.Подібно до салатів і картоплі, ці переваги для здоров’я часто зменшуються шляхом додавання занадто великої кількості солі, вершкового масла, соняшникової олії та інших приправ або начинок.

Читайте також:  Яке очне захворювання передається у спадок
Глікемічний індекс попкорну

Для людей з цукровим діабетом, глікемічний індекс (GI), є важливим числом, щоб знати, яку їжу купляти і їсти. ГІ –
це шкала від 1 до 100 і відповідає тому, наскільки збільшується рівень цукру в крові в організмі після вживання вуглеводів. Чим вище значення, тим більше рівень цукру в крові буде зростати.

В цілому, продукти з високим ГІ швидко перетравлюється, що призводить до швидкого всмоктування. Як наслідок, вони призводять до помітних змін рівня цукру в крові. У порівнянні продукти, які володіють низьким глікемічним індексом набагато повільніше перетравлюються і засвоюються повільніше. У свою чергу, вони приводять до поступового підвищення рівня цукру в крові та рівня інсуліну.

Читайте також:  Зміни нігтів на руках та ногах сигналізують про рак — на що звертати увагу

Дієти, які включають продукти з низьким глікемічним індексом володіють деякими незаперечними перевагами, в тому числі:

  • повільне підвищення глюкози та рівня ліпідів у хворих 1 та 2 типом цукрового діабету
  • контроль ваги, так як повільне засвоєння допомагає контролювати апетит і затримувати почуття голоду

Попкорн має глікемічний індекс 55, що на верхньому рівні продуктів з низьким ГІ, але це набагато краще, ніж інші солоні закуски.

Висновок

Попкорн може запропонувати людям з цукровим діабетом варіант з низьким вмістом цукру, низькокалорійні страви на закуску. Цей зручний перекус не значно підвищить рівень цукру в крові людини, що робить його безпечним перекусом між прийомами їжі.

Джерело: Medic News Today