Попкорн може бути здоровою закускою для більшості людей, в залежності від способу його приготування. А завдяки його досить низькій калорійності і високому вмісту клітковини він підходить в якості закуски для бажаючих схуднути.

Тим не менше, люди з діабетом повинні більше турбуватися про те, як позбутися зайвої ваги, коли перекушують попкорном.

Люди з діабетом можуть їсти попкорн, але потрібно ретельно вибирати вид попкорну, спосіб його приготування і кількість спожитого попкорну, через високий вміст вуглеводів в попкорні.

Поживна цінність попкорну

Приготований попкорн пропонує дуже мало калорій на склянку. Крім того, чашка попкорну містить трохи більше, ніж 1 грам (г) волокна. Він також містить близько 1 г протеїну і 6 г вуглеводів.

Крім того, попкорн не містить холестерину і практично не містить жирів не більше, ніж 0,5 г на чашку. Загальна кількість калорій в невеликій чаші варіюється між 100-150.

Читайте також:  Про симптом жирової хвороби печінки попередили лікарі

Попкорн кваліфікується як цільнозернова їжа. Одна порція може забезпечити близько 70 відсотків від рекомендованого добового споживання цільного зерна.

Попкорн повний вітамінів і мінералів. Одна порція попкорну містить ряд вітамінів і мінералів, в тому числі:

  • вітамін А
  • вітамін Е
  • вітамін В6
  • пантотенова кислота
  • фолієва кислота
  • тіамін
  • ніацин
  • рибофлавін

Попкорн

Одна порція попкорну містить залізо і незначну кількість марганцю, кальцію, фосфору, міді, магнію, калію і цинку.

Оболонка попкорну є джерелом більшої частини своєї живильної цінності. Оболонка містить бета-каротин, лютеїн і зеаксантин, які важливі для підтримання здоров’я очей. Оболонка також містить поліфеноли, що володіють антиоксидантними і протизапальними властивостями, які можуть захистити від раку і серцево-судинних захворювань.

Дослідники заявили, що в попкорні міститься до 300 мг поліфенолів в кожній порції. Ця висока кількість поліфенолів становить більше 60 відсотків від суми у фруктах і овочах в дієті середньостатистичного американця.Подібно до салатів і картоплі, ці переваги для здоров’я часто зменшуються шляхом додавання занадто великої кількості солі, вершкового масла, соняшникової олії та інших приправ або начинок.

Читайте також:  Що необхідно їсти перед сном для повноцінного відпочинку
Глікемічний індекс попкорну

Для людей з цукровим діабетом, глікемічний індекс (GI), є важливим числом, щоб знати, яку їжу купляти і їсти. ГІ –
це шкала від 1 до 100 і відповідає тому, наскільки збільшується рівень цукру в крові в організмі після вживання вуглеводів. Чим вище значення, тим більше рівень цукру в крові буде зростати.

В цілому, продукти з високим ГІ швидко перетравлюється, що призводить до швидкого всмоктування. Як наслідок, вони призводять до помітних змін рівня цукру в крові. У порівнянні продукти, які володіють низьким глікемічним індексом набагато повільніше перетравлюються і засвоюються повільніше. У свою чергу, вони приводять до поступового підвищення рівня цукру в крові та рівня інсуліну.

Читайте також:  Три небезпеки кондиціонера для здоров'я назвали лікарі

Дієти, які включають продукти з низьким глікемічним індексом володіють деякими незаперечними перевагами, в тому числі:

  • повільне підвищення глюкози та рівня ліпідів у хворих 1 та 2 типом цукрового діабету
  • контроль ваги, так як повільне засвоєння допомагає контролювати апетит і затримувати почуття голоду

Попкорн має глікемічний індекс 55, що на верхньому рівні продуктів з низьким ГІ, але це набагато краще, ніж інші солоні закуски.

Висновок

Попкорн може запропонувати людям з цукровим діабетом варіант з низьким вмістом цукру, низькокалорійні страви на закуску. Цей зручний перекус не значно підвищить рівень цукру в крові людини, що робить його безпечним перекусом між прийомами їжі.

Джерело: Medic News Today

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News