Вчені з Університету Копенгагена перевірили ефект часнику відносно однієї з найбільш небезпечних бактерій , з якими доводиться стикатися людському організму – Pseudomonas aerginosa . У ході цього дослідження було виявлено, що часник володіє унікальною властивістю, що робить його найкращим « натуральним антибіотиком ».

Дослідники заявили , що серед відомих на сьогоднішній день науці доступних антибактеріальних препаратів часник – це засіб № 1 . Данські медики дійшли висновку , що часник допомагає організму успішно боротися навіть з самими стійкими бактеріями , проти яких виявляються безсилі лікарські препарати.
 
Як повідомляє видання Business Standard , співробітник копенгагенського університету Тім Хольм Якобсен відкрив присутнє в часнику з’єднання адожен . Дана речовина не дозволяє бактеріям виділяти токсин , яка руйнує лейкоцити – клітини , що направляються імунною системою на боротьбу з інфекціями.
 
У своєму дослідженні датські вчені спостерігали за діяльністю бактерії Pseudomonas aerginosa . Дана бактерія викликає гангрену у людей , ускладнення у хворих з муковісцидозом , і вважається однією з найнебезпечніших , оскільки володіє стійкістю і низкою потужних захисних властивостей. Особливістю даного виду бактерій є те , що в організмі людини шкідливі клітини можуть утворювати цілі конгломерати , захищаючи себе біологічною плівкою і стаючи недоступними для знищення імунітетом і лікарськими антибіотиками.
 
Так сталося і під час дослідів : при обробці конгломерату бактерій антибіотиком позитивний ефект був мінімальний. Однак варто було вченим додати до препарату адожен – і ситуація кардинально змінювалася , гинуло до 90 % патогенних бактерій.
 
Правда , вчені відзначають , що безпосередньо в часнику зміст адожена досить низький , однак у науки є можливість розробки ліків на основі даної речовини.