Якщо ви хочете дотримуватися певної дієти або правильно харчуватися, то вам потрібно особливо обережно бути з консервами та продуктами швидкого приготування. Особливо це стосується тих, хто страждає на підвищений кров’яний тиск.

У продуктах швидкого приготування та в консервах міститься дуже багато натрію. Наприклад, в одній чашці консервованого горошку – 310 мг натрію, пише aljazeera.

Вчені з’ясували, що між високим вмістом натрію та збільшенням маси тіла, запаленнями, високим кров’яним тиском існує зв’язок. У рекомендаціях Міністерства сільського господарства США наголошується, що для збереження здоров’я на день потрібно їсти менше 2300 мг натрію.

Ось у яких продуктах натрію міститься багато. Можливо, ви навіть не підозрювали про це.

Супи. Вони багато натрію як через солі, а й різних добавок на кшталт глутамата натрію. В середньому в одній порції консервованого супу (тобто в 245 г) – 700 мг натрію, а це – 30% від добової норми.

Креветки. Зазвичай у заморожених та консервованих креветках міститься сіль та консерванти, багаті натрієм. Так, 85-грамовий у порції заморожених креветок може бути 800 мг натрію.

Пудінг. У ньому буде багато натрію, якщо ви станете його готувати із сухої суміші з пакетика. У половині склянки такої суміші міститься 350 мг натрію, а в такій кількості суміші домашнього приготування – 135 мг.

Овочеві соки. Обов’язково перед їхньою покупкою дивіться на етикетку. У 240 мл (одній склянці) такого соку може бути 405 мг натрію.

Томатний соус. У 1/4 склянки подібного соусу – 321 мг натрію. Також багато натрію може міститись і в інших консервованих томатних продуктах.

Заправка для салату. Частина натрію міститься у таких заправках у солі, а частина – у глутаматі натрію, інозинаті динатрію, гуанілаті натрію. У середньому у двох столових ложках заправки салату може бути 304 мг натрію.

Бекон. Сюди входить консервована ковбаса. У таких продуктах може бути велика кількість натрію. Наприклад, 28 г – 233 мг натрію.