Горіхи дають безліч переваг для здоров’я. І це підтверджують фахівці з харчування у всьому світі.

Згідно з порталом Food.news, до щоденного раціону потрібно обов’язково включити кілька видів горіхів. Це бразильський горіх, мигдаль, волоські горіхи, пекан, фісташки, кокос, макадамія, фундук, кешью, кедрові горіхи. І є кілька причин, чому це варто зробити.

Джерело антиоксидантів. Згідно з одним дослідженням, опублікованим у Nutrients, у дорослих, які їли багато горіхів, рівень вітаміну А, С, Е був вищим за добову норму. У British Journal of Nutrition також говориться, що найбільше антиоксидантів міститься в пеканах, каштанах, волоських горіхах. Причому якщо волоські горіхи посмажити, то рівень антиоксидантів залишиться тим самим.

Підтримка здоров’я імунної системи та кишечника. Дані дослідження, опублікованого в Американському журналі лікувального харчування, показали, що за щоденного вживання приблизно 46 мигдальних горіхів нормалізується рівень бутирату в мікробіомі кишечника. В результаті стан кишківника теж покращується.

Поліпшення розумових процесів. У журналі Advancesin Nutrition говориться, що при регулярному вживанні суміші з фундуку, мигдалю, волоських і бразильських горіхів можна запобігти зниженню когнітивних (розумних) здібностей та дорослих. Пояснити це можна високим вмістом жирних ненасичених кислот.

Користь для серцевого м’яза. У науковому дослідженні, результати якого опубліковані в Американському журналі клінічного харчування, наголошується, що горіхи захищають здоров’я серця. Згідно з іншим дослідженням, завдяки раціону, що включає волоські горіхи, можна звернути назад звуження кровоносних судин, знизити рівень загального холестерину, а також «поганого» холестерину.