Дослідження, засноване на анкетуванні близько 50000 чоловіків, показало, що кожна порція необробленого червоного м’яса в день пов’язана з підвищенням ризику ішемічної хвороби серця (ІХС) на 11%, а обробленого – на 15%.

Вчені відзначають, що середній показник збільшення ризику у зв’язку з щоденним вживанням м’яса становить 12%.

Згідно з новим дослідженням, Заміна червоного м’яса на високоякісну рослинну їжу може знизити ризик серцевих захворювань до 20%. Автор дослідження, доктор Лайла аль-Шаар з Гарвардського університету розповіла, що учасники експерименту заповнили докладний опитувальник дієти ще в 1986 році.

Кожні чотири роки, протягом 30 років вони надавали інформацію про свої хвороби і спосіб життя. За цей час було задокументовано 4456 випадків виникнення ІХС, з яких смертельними виявилися 1860, повідомляє British Medical Journal.

Читайте також:  Що буде з вашим організмом, якщо їсти надто багато яєць

В результаті фахівці встановили, що щоденна порція змішаних джерел рослинного білка, таких як горіхи, горох, боби, сочевиця і соя знижує ризику розвитку ІХС на 14%.

Крім цього, заміна всього червоного м’яса на цільне зерно і молочні продукти (сир і йогурт) також запобігає виникненню серцевих захворювань.