Щоденна порція горіхів у 67 г рятує наші судини і серце.

Вчені з університету Лома Лінда (США) провели аналіз 25 досліджень за участю 600 чоловік і виявили, що щоденна порція горіхів знижує рівень холестерину в крові на 7,4%.

Які горіхи найкорисніші?

В цих простих табличках від pikabu показано, яка користь і шкода горіхів і чи є серед них найбільш корисні? Розбираємося у вітамінах, алергенах, калорійності і порціях горіхів.

Арахіс багатий вітаміном PP. Волоський горіх цінний своїм унікальним антиоксидантним складом. У цьому плоді містяться такі рідкісні антиоксиданти як юглон, а також таніни та флавони. Каштан – вуглеводний продукт (більше 60% вуглеводів), а ще в каштані багато білка і мінеральних речовин: заліза, калію, натрію, фосфору, кальцію, міді і магнію. Бразильський горіх багатий селеном.

Мигдаль

Мигдаль, допомагає схуднути і підтримати здоровий рівень цукру в крові протягом всього дня. Пекан – джерело ненасичених («добрих») жирів з високим вмістом білка.

горіхи користь і шкода

Фісташки допомагають підтримувати здорову мікрофлору кишечника, а фундук багатий вітаміном Н, який також називають біотином або вітаміном гарного настрою і краси.

горіхи користь

Кедрові горіхи – чудовий засіб профілактики авітамінозу. Рослинний білок кедрових горіхів добре збалансований і засвоюється організмом практично на 100 %. Кешью цінується через великий вміст омега-3 жирних кислот. До того ж у цих горішках багато заліза, практично, як у яловичині. Кешью можна включити в раціон для профілактики анемії, серцево-судинних захворювань. Кокос містить вітаміни групи В (В2, В3, В5, В7, В9), а також вітаміни Е і С. Ліщина (лісовий горіх, фундук) багатий вітаміном Н, який також називають біотином або вітаміном гарного настрою і краси.

Калорійність горіхів

nuts

Дослідники вважають, що горіхи також мають здатність запобігати всмоктуванню холестерину. Так, в учасників дослідження, які протягом 3-8 тижнів щодня з’їдали по 67 г горіхів, не тільки покращилися показники холестерину, але також знизилася концентрація тригліцеридів (жирів) у крові, які асоційовані з захворюваннями серця.

Читайте також:  8 золотих правил, які мінімізують ризик захворіти на рак

При цьому вчені зазначають, що такий позитивний вплив горіхів не поширюється на людей із зайвою вагою – для них ефект залишається незначним.

Пояснення подібних ефектів у вчених поки немає, проте вважається, що головна роль у зниженні рівня холестерину належить рослинним стеролам (фітостеролам), які містяться в горіхах.