Незважаючи на те, що зв’язок між споживанням надмірної кількості солі і захворюванням артеріальною гіпертонією встановлено вже давно, механізм її дії так і не був грунтовно вивчений. Провівши ряд нових досліджень на лабораторних щурах, вчені нарешті розгадали, як відбувається вплив солі на функціонування нейронних ланцюжків головного мозку, і змогли наочно показати результати своїх пошуків.

Як правило, головним джерелом поповнення запасів натрію в організмі людини є сіль або, по-іншому, хлорид натрію. Велика кількість натрію в організмі людини призводить до збільшення кров’яного внутрішньосудинного тиску вище прийнятної норми. Це може призвести до розвитку інфарктного стану або інсульту. Тому рекомендується контролювати споживання солі, обмежуючи її кількість 5-ю г на добу. Слід враховувати, що натрій, крім харчової солі, знаходиться в молочних продуктах, курячих яйцях і т. д. Наприклад, в молоці на 100 г вмісту доводиться 50-70 мг натрію. Якщо не враховувати надходження в організм «прихованого» натрію, то в сукупності з сіллю, його вийде набагато більше, ніж потрібно для нормальної життєдіяльності організму. Надлишок натрію і є причиною гіпертонічного захворювання.

Вчені в ході досліджень на щурах виявили, що при тривалому і регулярному прийомі всередину збільшеної порції солі відбувається викид в кров великої дози вазопресину, гормону, що підвищує судинний тонус. При фізіологічних дозах його присутність в організмі навіть необхідно: має кровоспинну властивість за рахунок спазмів дрібних судин. Коли солі в організм надходить небагато, центр мозку, який регулює тиск у судинах, контролює кількість вазопресину в крові, не даючи йому перевищувати допустимі норми. Якщо ж сіль тривалий час надходить в організм у завищених обсягах, механізм контролю за тиском дає збій і перестає нормально функціонувати. Тоді й відбувається безперешкодне підвищення тиску.

Хоча вчені і відкрили сполучну ланку між надлишком солі в організмі і появою гіпертонічної хвороби, перед ними як і раніше стоїть багато питань, на які необхідно дати відповідь: чи спрацьовує такий же механізм у людини, якщо так, тоді як цьому перешкодити, які ліки потрібні для цього?

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СІЛЬ: КОРИСНО ЧИ ШКІДЛИВО?

ЧИМ МЕНШЕ СОЛІ, ТИМ МЕНШЕ БОЛИТЬ ГОЛОВА

6 СПОСОБІВ ВИВЕДЕННЯ СОЛЕЙ З ОРГАНІЗМУ