Чи замислювалися ви коли-небудь, що буде, якщо відмовитися від теплої води і приймати тільки холодний душ? Розповідаємо, як зміниться ваше життя всього через тиждень після початку таких процедур.

Холодний душ часто використовують спортсмени після тренувань, щоб позбутися від судом, болів в м’язах і розслабитися. Австралійський вчений Нед Брофі-Вільямс, автор кількох досліджень про терапії холодною водою, стверджує: занурення в холодну воду перенаправляє потік крові з периферичних судин в глибокі, одночасно зменшує запалення, збільшує і покращує венозний відтік (кількість крові, поверненої до серця. — Прим. ред.). Покращений венозний відтік означає наступне: продукти метаболізму і відходи, які утворилися у процесі тренування, зможуть швидко вивестись з організму, а поживні речовини — швидше дістатися до м’язових тканин. Іншими словами, ви зможете позбутися від токсинів і шкідливих речовин в організмі.

Крім того, холодний душ сприяє втраті ваги — клінічні дослідження підтверджують: холодна вода стимулює утворення клітин корисного бурого жиру, який допомагає спалювати ліпіди — жири, що зберігають надлишок калорій і відкладаються на животі і лінії талії.

Але і це ще не все. Одне з недавніх досліджень, опубліковане в журналі Medical Hypotheses, відзначає наступне: холодний душ є відмінним засобом лікування депресії. Наш співвітчизник Микола Шевчук дев’ять років тому також довів, що регулярний прийом холодного душу показує кращі результати при лікуванні депресії, ніж фармакологічні антидепресанти. «Механізм, який пояснює гарний ефект від занурення в холодну воду, можливо, полягає в стимуляції дофамін-енергетичного обміну в мезолімбічному і нейрогастральному шляхах. Дофамінові шляхи керують нашими емоціями, багато досліджень довели зв’язок роботи цих ділянок мозку з депресією», — пояснює Шевчук. Ще холодна вода благотворно впливає на стан шкіри. До речі, багато бізнес-тренерів радять своїм підопічним проводити подібну процедуру.

Якщо почнете приймати двохвилинний холодний душ кілька разів на день, то вже через тиждень зможете відчути, як змінилося ваше життя.

Ви станете більш зосередженим

Холодний душ

Теплий душ, як правило, розслаблює — у вас є час подумати про майбутній день, плани на вихідні або заспівати улюблену пісню. Коли ви приймаєте холодний душ, неможливо думати ні про що. Дві хвилини будуть здаватися вам цілою вічністю, але вже через кілька секунд ви звикнете до температури, расправите плечі і почнете дихати глибше і повільніше.

Через кілька днів максимальна концентрація уваги перенесеться з душової на інші повсякденні справи — ви станете більш зосередженим на роботі, будете витрачати менше часу вранці на вибір одягу або рідше сумніватися при виборі страв у ресторані, а також уважніше слухати співрозмовників.

Ви станете більш активним

робота

Кожен раз після холодного душу бажання займатися справами буде зростати. Ви будете почувати себе бадьорими з самого ранку, а заряду енергії та концентрації буде поступово вистачати на цілий день. Працює це все приблизно так само, як і ранні тренування — після двохвилинного крижаного душу звична робота в офісі навряд чи здасться вам важкою, а організм буде вимагати більше руху та активності.

Ви зможете зміцнити свою силу волі

Крижаний душ

Крижаний душ — не найприємніше, що з вами може статися, тому перший час ви точно будете вмовляти себе встати під струмінь холодної води. Тут буде діяти правило: «мені не подобається процес, але подобається результат». З часом змусити себе встати під крижану воду стане набагато легше, відповідно, зробити що-небудь, що вам не подобається, — ще простіше. Зробити прибирання в квартирі або вимити посуд стане зовсім нескладною справою.

Джерело: The Challenger