Нещодавні дослідження продемонстрували особливу користь вітаміну D для жіночого здоров’я, повідомляється в Science News. Вчені констатували, що даний вітамін має здатність запобігати еволюції смертельно небезпечного раку грудей у жінок.

Дослідження за участю 600 жінок дозволив вченим зробити висновок про те, що вітамін D може блокувати процес розростання клітин і знижувати тим самим ризик злоякісної пухлини.

“Вітамін D відіграє певну роль у контролі клітин раку молочної залози або у запобіганні їх росту”, – зазначила учасник дослідження доктор Джоан Пінкертон.

Даний висновок заснований на знахідці фахівців, які змогли знайти зв’язок між вмістом вітаміну D в організмі і схильністю жінок захворюваності на рак грудей. Зокрема, вчені виявили закономірність: виявилося, що рак частіше виявлявся у жінок у віці від 50 років і старше, які відчували дефіцит цього вітаміну. Заповнити концентрацію вітаміну в організмі допомагає вживання таких продуктів, як риб’ячий жир, гриби, морепродукти, незбиране молоко і вершкове масло, морські водорості, соєвий сир тофу.

«Високий вміст цього вітаміну в організмі знижував у жінок ризик захворіти на рак грудей на 50%», – розповіли дослідники про тенденцію, яка проявилася в їх експерименті.

Вчені відзначають, що вітамін D в цілому важливий для здоров’я – він сприяє зміцненню кісток, захищає від розвитку остеопорозу і захворювань печінки.