Головна цінність морепродуктів – це жирні кислоти омега-3, що містяться в них, які захищають клітини організму від руйнувань. Але дари моря коштують недешево. Дієтологи відкрили, якими більш доступними продуктами можна їх замінити.

Вживання жирної морської риби, що містить у своєму складі омега-3, сприяє відновленню ліпідного шару клітинних мембран, який служить захистом від проникнення в клітину невідповідних молекул. Подібне пошкодження клітин загрожує розвитком мутацій і пов’язаних з цим порушень, що спричиняють появу запалення і захворювань.

Недавні дослідження показали, що жирну морську рибу, яка не є загальнодоступним продуктом, можна замінити більш дешевими компонентами раціону. За словами доктора медичних наук, завідувача відділенням серцево-судинної патології клініки ФГБУН «ФІЦ харчування і біотехнології» Альфреда Богданова, для такої заміни підійдуть лляне масло і волоські горіхи. Дані продукти цілком здатні перекрити добову норму жирних кислот омега-3, зазначив експерт.

Нагадуємо, що льняна олія вживається без теплової обробки. Крім того, вона не витримує тривалого зберігання. Але зате лляне масло – найпростіше джерело жирних кислот омега-3, які, завдяки своєму захисному потенціалу рятують клітини від окисного стресу і знижують ризик розвитку раку.

Що стосується волоських горіхів, то, згідно з рекомендацією лікарів, у добу їх слід споживати в обсязі, що не перевищує 30 грамів. У волоських горіхах містяться не тільки омега-3, але і омега-6 жирні кислоти. Вживати їх слід строго збалансованому складі – один до двох чи трьох.

Джерело: МедікФорум