Як зазначалося на конференції фахівців Американської асоціації серця, вживання кунжуту сприяє нормалізації артеріального тиску і рівня холестерину в крові.

Так, приготування їжі за допомогою кунжутної олії або насіння підвищує ефективність лікування захворювання. Заміна в щоденному раціоні харчування олій і жирів на кунжутну може нормалізувати показник холестерину в крові і знизити ризик розвитку хвороб серця.

Відзначається, що насіння кунжуту містять лігнани і фітостероли, рослинні сполуки, що допомагають контролювати холестерин, який, як відомо, при високих значеннях виступає фактором ризику серцево-судинних захворювань.

Також в насінні кунжуту багато магнію, вітаміну E і антиоксидантів. Ще в кунжуті є білок: в трьох столових ложках продукту міститься п’ять грамів білка. Крім того, три столові ложки неочищеного насіння містять 3,5 грама клітковини, необхідної для нормального функціонування кишечника.

На думку експертів, вживання корисних жирних кислот і антиоксидантів, таких як сезамін, сезамола, сезамолін і оризанол, можуть позитивно впливати на здоров’я і нормалізувати тиск.

Відзначимо, що потрібно обов’язково консультуватися з лікарем перед додаванням в раціон будь-якого продукту, який може впливати на рівень артеріального тиску.

Високий тиск небезпечний для нирок, головного мозку і може привести до інфаркту міокарда, інсульту і т. д.

Неодноразово зазначалося, що інфаркт є однією з найпоширеніших причин смертей у світі.