Завжди вважається, що сніданок є найважливішим за день прийомом їжі. Чим може бути небезпечна відмова від цієї трапези, розповімо в матеріалі.

Дослідженням у цій області зацікавилися наукові фахівці з Університету Тель-Авіва. Вони з’ясували, що відсутність сніданку загрожує ожирінням, діабетом другого типу, гіпертонією, а також серцево-судинними захворюваннями.

До такого висновку прийшли експерти в ході випробування, в якому взяли участь 18 осіб, у яких була надмірна вага і діабет, а також 18 добровольців з нормальною вагою. Кожному учаснику експерименту потрібно було снідати і обідати, але на наступний день тільки обідати. Під час дотримання такого чергування медики аналізували кров добровольців на концентрацію особливих білків — маркерів активності генів, пов’язаних з процесом травлення. При цьому вчені враховували рівні цукру, інсуліну, глюкагон-подібного пептиду-1 (важливий для травлення) і дипептиділпептидази-4 (допомагає регулювати імунітет).

З’ясувалося, що коли учасники випробування снідали, то у них спостерігалася нормальна експресія генів, активних в строго певний час доби. Даний факт допомагав регулювати масу тіла, тиск, роботу ендотелію, що вистилає судини зсередини, не давав розвиватися атеросклерозу. А ось при пропуску сніданку були зафіксовані коливання цукру в крові і зниження чутливості до інсуліну в інший час доби. Люди ставали більш схильними до повноти, навіть якщо не об’їдалися.

Джерело: 7mednews