Вчені довели, що томати дуже важливі для здоров’я чоловіків, адже вони захищають від безпліддя.

Дослідження провели фахівці Університету Шеффілда (Великобританія). Керували науковою роботою професор андрології Аллан Пейс і Ліз Вільямс, яка є фахівцем з правильного харчування.

Вчені з’ясували, лікопін, що міститься в томатах грає важливу роль в нормальній роботі репродуктивної системи чоловіків.

До такого висновку фахівці прийшли дослідним шляхом, обстеживши 60 чоловіків 19-30 років, яким додавали в раціон добавку, що містить лікопін.

Вчені побачили, що ця речовина збільшує на 40% число швидких сперматозоїдів, які важливі для запліднення яйцеклітин. Справа в тому, що саме низька якість сперми (велика кількість ледачих сперматозоїдів і мале активних) винне в безпліддя.

Читайте також:  "Літня" їжа, яка руйнує підшлункову

– Частина чоловіків, які брали участь у дослідженні приймали плацебо. Ми не очікували таких результатів, але ті чоловіки, хто вживав лікопін, дійсно мали видають результати, – пояснив Аллан Пейс.

Автори дослідження впевнені, що саме лікопін, що володіє високими антиоксидантними властивостями захищає статеві клітини чоловіків від руйнування, пошкодження, які можуть виникають в результаті запальних процесів.

Вчені також відзначають, що лікопін – є пігментом, який відноситься до групи каротиноїдів. Велика його кількість в томаті, гарбузі і гуаві, саме лікопін дає овочам червоний колір.

Примітно, що дослідження фахівці збираються повторити, але в цей раз група випробовуваних буде більш численною. Також вони збираються з’ясувати наскільки лікопін дієвий для чоловіків, які вже мають репродуктивні проблеми і безпліддя.

Читайте також:  Дієтолог назвала підбадьорливий напій для осені