Згідно з дослідженням французьких вчених, продукти на основі сої небезпечні і навіть можуть призвести до раку, тому ставитися до них треба з обережністю.

Продукти на основі сої дуже популярні і давно стали для прихильників здорового харчування замінником тваринних продуктів. Однак вчені стривожилися після аналізу 55 різних продуктів на основі сої, в тому числі готових страв, десертів, соусів.

У деяких із зразків кількість фітоестрогенів перевищувала рекомендовану норму в кілька разів.

— Вважається, що вони порушують гормональний фон, можуть спровокувати проблеми з фертильністю і навіть спровокувати рак. А нові дослідження показують їх лякаючий високий вміст у багатьох соєвих продуктах, – йдеться в статті, опублікованій в Health.News.

Вчені закликають вагітних жінок і дітей уникати продуктів на основі сої, іншим же не рекомендують вживати в день більше однієї порції. Вони також просять владу вжити заходів щодо маркування соєвих продуктів.

Речовини, котрі містяться в сої можуть блокувати синтез гормонів щитовидної залози, що в свою чергу може спровокувати рак щитовидної залози та гіпотиреоз.

Більш того, потрібно пам’ятати, що соєві культури обприскують гербіцидами, які ВООЗ відносить до «ймовірних канцерогенів».