Вчені прийшли до висновку, що хронічне запалення є однією з основних причин розвитку раку.

Фахівці з університету Північної Кароліни прийшли до висновку, що хронічне запалення в організмі є однією з основних причин розвитку раку. Результати дослідження опубліковані в MedicalXpress.

Медики з’ясували, що два випадки раку з десяти, тобто, приблизно 20% від усіх онкологічних захворювань, пов’язані з вірусами або бактеріями. Як саме це пов’язано? Велика частина ракових пухлин розвиваються в тканинах епітелію.

Епітеліальні клітини на поверхні мають глікопротеїн MUC1, він виконує захисну функцію. При взаємодії бактерій з цим глікопротеїном може виникати патогенний процес, що призводить до розвитку пухлини.

Тому будь-які затяжні запальні процеси в організмі є фактором ризику для онкології. При цьому важливо, що це можуть бути самі різні запальні процеси, включаючи звичайний карієс.

Як вважають фахівці, запальні процеси є причиною приблизно 20% усіх випадків раку, до цього ж фактору відноситься ВПЛ – вірус, який відповідальний за більшість випадків раку шийки матки. Вони відзначили, що важливо стежити за загальним рівнем маркерів запалення в організмі, щоб захищатися від раку.