Чоловіки, схильні до невротизму і занепокоєння, в значній мірі схильні до небезпечних захворювань, включаючи серцеві патології, цукровий діабет.

Журнал Американської кардіологічної асоціації (Journal of the American Heart Association) опублікував висновки дослідників, які встановили, що чоловіки певного складу особистості схильні до небезпечних захворювань, які можуть виникати у них вже в молодому віці. Йдеться про чоловіків з високим рівнем невротизму.

Невротизм є особливістю особистості-невротикам властиво інтерпретувати будь-які позаштатні обставини як загрозливі або небезпечні, вони сприймають навколишній світ з негативізмом і підозрілістю, сильно нервують з будь-яких дрібниць. Люди з високим рівнем невротизму часто відчувають такі емоції, як страх, тривога, печаль, гнів, які у них до того ж бувають дуже концентрованими.

Читайте також:  Дієтолог радить включити до раціону один продукт в серпні

Вченими були обстежені більше тисячі чоловіків, середній вік яких становив 53 роки. Дослідники дійшли висновку, що “чоловіки, схильні до невротизму, відчувають більше стресу і піддаються підвищеному ризику серцевих захворювань, а також діабету 2 типу в більш молодому віці”.

Фахівці констатували, що більш високий рівень невротизму у представників сильної статі був пов’язаний з високою ймовірністю наявності шести або більше факторів ризику кардіометаболічних захворювань. До таких факторів, наприклад, відносяться гіпертонія, високі рівні цукру і холестерину, підвищений вміст в крові маркерів запалення, ожиріння. За словами вчених, подібна закономірність проявляється у чоловіків різних вікових груп, як у 30-річних, так і серед 60-річних.

Читайте також:  Названий продукт, який допоможе пережити дощову погоду

Науковці кажуть, що чоловіки-невротики в сильному ступені страждають від впливу стресу – для них це більш вагомий фактор ризику втратити здоров’я, ніж для людей іншого складу. У їхньому випадку занепокоєння, страх, переживання легко стають неконтрольованими, негативно впливаючи на роботу організму і порушуючи повсякденне життя.