Не варто представляти сильну стать в якості беземоційних істот на противагу представникам прекрасної статі. Дослідження показало, що за рівнем емоційності чоловіки від жінок не відрізняються.

Ось ще одне дослідження, яке може стати приводом для суперечок про відмінності між статями. Прийнято вважати, що жінки дуже емоційні, так як вони частіше плачуть, сміються, і поводяться більш розкуто, а чоловікам личить бути спокійними і строгими.

Але за рівнем нервозності, ентузіазму та іншими показниками емоційності чоловіки, як з’ясувалося, нітрохи не поступаються жінкам. Просто проявляють цю емоційність по-різному.

Більш того, вони по-різному і сприймаються суспільством. Наприклад, якщо тато стежить за грою своєї дитини в футбол і дуже схвильований з цього приводу, жваво жестикулює, кричить і навіть щось скандує на лавці, то з боку він здається нормальним захопленим батьком.

Якщо жінка буде демонструвати ці ж самі емоції, то з боку вона здасться ірраціональною істеричкою. Дослідники з Університету Мічигану вивчили відмінності в інтерпретації емоцій між чоловіками і жінками. Аналіз показав, що хоча на ці інтерпретації роблять свій вплив упередження, за рівнем емоційності чоловіки і жінки не відрізняються між собою.

І нема чого посилатися на жіночі гормони. Протягом 75 днів вчені стежили за чоловіками і жінками, навіть беручи до уваги жіночі місячні цикли. Особливої різниці в емоціях між представниками обох статей виявлено не було. Доведено, що чоловічі емоції коливаються так само сильно, як і жіночі, але, ймовірно, з різних причин. Дослідження опубліковано в журналі Nature.