Дослідження показало, що вивчення іноземної мови зміцнює здоров’я мозку. А це забезпечує захист від його вікової дегенерації.

Канадські вчені стежили за групою людей у віці від 65 до 75 років, які протягом 16 тижнів вивчали іноземну мову за допомогою мобільного додатку, або здійснювали інші тренування мозку, не пов’язані з мовними процесами.

Результати обох груп також порівнювали з контрольною групою, яка взагалі ніяк себе не тренувала мозок. Підсумки дослідження публікує журнал Aging, Neuropsychology, and Cognition.

Виявляється, в перших двох групах виконавча функція мозку зміцнилася. Результати спостережень показують, що літні люди можуть отримувати когнітивні переваги з того виду діяльності, який може стати для них приємним.

Читайте також:  Алергія на сонце: як її розпізнати і що робити

Вивчення іноземних мов може їх зацікавити навіть незалежно від можливих переваг для мозку. Мова йде не про відвідування якихось занять, а про використання популярного додатка для вивчення інших мов.

Героєм цього мобільного додатку є весела мультяшна сова, яка кожен день дає можливість пройти через певні вправи. При цьому цей додаток учасники дослідження оцінили більш високо, ніж інше, призначене для тренування мозку. Раніше наука також дійшла висновку про те, що двомовність зміцнює гостроту розуму, і двомовні люди з меншою ймовірністю стикаються зі старечим недоумством в ранньому віці.