Дослідники визначили, що може викликати різкий біль у боці, коли людина фізично активна.

Істотні кольки в боці під час бігу або занять спортом відчували багато хто з нас. Виявляється у цього явища є наукове пояснення.

Причина криється в тому, що в кровообігу бере участь не вся кров, третина її накопичується в тканинах і органах. Коли тіло піддається підвищеному навантаженні серце працює інтенсивніше і кров тече швидше. Через це може збільшитися в розмірах печінка або селезінка. Через це і виникає больовий ефект.

Якщо болить з правого боку, значить печінка почала тиснути на печінкову капсулу, викликаючи біль в підребер’ї. На щастя, проходить цей неприємний ефект швидко.

Читайте також:  Уролог перерахувала шкідливі для сечового міхура продукти

Якщо біль виникає з лівої сторони, значить винна селезінка. Найчастіше больовий ефект виникає у нетренованих людей і тих, хто страждає від ожиріння.

На думку лікарів, біль у боці під час бігу або фізичних вправ не небезпечний. Однак, якщо натренована людина регулярно відчуває больовий ефект, варто пройти обстеження. Можливо з печінкою або селезінкою проблеми. Медики радять більше тренуватися або не передати, щоб біль в боці не турбував.

Джерело: 7mednews