Зубна емаль-визначальний фактор здоров’я всієї порожнини рота. І ось кілька порад, які допоможуть її зберегти.

Уникайте солодких, кислих продуктів і напоїв

Продукти та напої з високим вмістом цукру або кислоти дозволяють бактеріям рости в роті і руйнувати емаль, тому краще обмежити їх споживання. Цукерки, випічка, безалкогольні, спортивні напої, а також надмірне вживання алкоголю може сприяти ерозії зубів.

Намагайтеся вживати солодкі ласощі в помірних кількостях, а якщо ви п’єте напої, які можуть завдати шкоди зубній емалі, вживайте їх через соломинку, щоб звести до мінімуму контакт із зубами.

Їжте багато фруктів, овочів і молочних продуктів

Такі продукти, як фрукти та овочі, багаті клітковиною, допомагають збільшити виділення слини. Це не тільки підсилює захист зубної емалі від шкідливого впливу кислоти, але і відновлює мікроелементи в зубах.

Крім того, молочні продукти, такі як молоко і сир, є хорошими джерелами кальцію, який сприяє зміцненню зубної емалі. Якщо ви не можете їсти молочку, додайте в свій раціон продукти, збагачені кальцієм, наприклад, деякі готові до вживання пластівці.

Не перестарайтеся з чищенням

Вкрай важливо чистити зуби принаймні два рази на день, але не робіть помилку, думаючи, що дуже енергійна чистка краще для зубів. Якщо ви будете чистити занадто сильно, то можете стерти частину зубної емалі. Використовуйте м’яку зубну щітку, щоб робити короткі, ніжні рухи, коли ви чистите зуби протягом двох хвилин кожен раз. Якщо чистите так, як ніби поліруєте яєчну шкаралупу, то робите все правильно.

Регулярно відвідуйте стоматолога

Регулярні візити до стоматолога дозволяють йому виявити ознаки ерозії зубної емалі, коли вона ще знаходиться на ранній стадії. Лікарі можуть порекомендувати способи зменшення ерозії, наприклад, нанести на зуби фторсодержащий лак або використовувати зубну пасту, що відпускається за рецептом, яка містить більше фтору.

Вініри, що представляють собою тонкі пластинки, що наклеюються на передню сторону зубів, також можна використовувати для захисту вразливих зубів в більш запущених випадках ерозії.