ГоловнаНовини Здоров'яЧому болить низ живота? Найчастіші причини

Чому болить низ живота? Найчастіші причини

Болі в нижній частині живота можуть бути пов’язані з різними причинами – найчастіше, це сигнали від репродуктивної або сечостатевої систем, але так може проявляти себе і гострий апендицит, при якому важливо терміново звернутися до лікаря.

Біль в животі

Практично всі жінки постійно або періодично відчувають болі в нижній частині живота напередодні початку місячних і в перший день-два. Ці болі пов’язані зі скороченням матки, вони нагадують легкі судоми. Якщо біль раніше не був сильним, а тепер ви готові лізти на стіну, краще якомога швидше звернутися до лікаря.

Часто у жінок виникають болі внизу живота, схожі за характером на менструальні, але не пов’язані з циклом. В середині циклу несильні больові відчуття можуть бути пов’язані з овуляцією. Але нерідко за такими болями стоять гінекологічні захворювання: ендометріоз, кіста яєчника, запальні захворювання матки, яєчників, маткових труб.

Читайте також:  Від яких продуктів потрібно відмовитися заради білосніжної усмішки

Біль внизу живота може говорити про захворювання сечостатевої системи. У жінок цистит нерідке явище, у чоловіків статистично він буває рідше, але все ж вельми можливий. При циститі спостерігається прискорене хворобливе сечовипускання. Якщо біль віддає в область спини, потрібно якомога швидше записатися до лікаря – може бути пієлонефрит або інше захворювання нирок.

Одна з найчастіших і нешкідливих причин болю в нижній частині живота – підвищене газоутворення. Найчастіше біль проходить швидко, він може бути досить сильним. Здуття живота в основному є наслідком неправильного харчування, тому багато хто може самостійно позбутися від цієї проблеми, переглянувши свій раціон.

Читайте також:  Як вибрати якісний твердий сир?

Біль внизу може бути ознакою гострого апендициту. Біль поширюється від пупка до правої нижньої частини живота, може віддавати в стегно. Інші симптоми: підвищення температури, здуття живота, нудота, втрата апетиту. Це дуже небезпечний стан, при відсутності медичної допомоги є загроза життю. Якщо підозрюєте апендицит, терміново викликайте швидку.

Будь-який сильний біль, який раптово виник повинен стати приводом для занепокоєння. У жінок таким чином може проявлятися позаматкова вагітність або розрив кісти яєчника. В обох випадках потрібна термінова допомога.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News