Повністю слухняних дітей просто не існує. Навіть сама вихована дитина в певних ситуаціях робить так, як хоче вона, незважаючи ні на що. Але буває, що діти зовсім перестають слухатися! І тоді батьки готові віддати все, щоб дізнатися причину цього, та мати можливість вплинути на ситуацію. А ви готові дізнатися?

Чому діти не слухаються батьків

Сьогодні ми поговоримо про 5 причин, за яких діти не хочуть слухатися своїх батьків. В цілому, ми розглянемо, наскільки важливі розмови між батьками і дітьми, і як важливо вміти слухати. Адже саме налагоджена комунікація з дитиною дозволить мати на неї сумлінний вплив.

1. Ваші розмови занадто довгі

Всі люди мають властивість запам’ятовувати лише певний обсяг почутої інформації, після чого мозок не сприймає нові факти без відпочинку. У дітей цей обсяг значно менший, ніж у дорослих. Тому, якщо ви говорите з дитиною надто довго, через 20 хвилин все, що ви скажете, буде пролітати повз ух.

Читайте також:  Названо харчові звички, які уповільнюють метаболізм

Робіть паузи в розмовах, щоб дитина мала можливість засвоїти отриману інформацію і відпочити. Також намагайтеся не затягувати мову, і говорити лаконічно. Ви побачите, що після цього дитина буде вас слухати, адже це не займає багато часу. І тоді йому не буде так важко вислухати те, що ви хочете, і все-таки послухати вас.

2. Ви часто лаєте дитину

Багато батьків постійно підвищують голос на дитину, думаючи, що це допоможе зробити її слухняною. Так, діти і правда послухають батьків, якщо ті їх голосно лають, але ефект буде короткочасним. Тому потрібно залишатися непохитним по відношенню до таких речей.

Образи, підвищення голосу, лайка негативно позначаються на психічному здоров’ї дитини. Внаслідок цього вона не буде вас слухатися, а просто буде намагатися уникнути поганої долі. Та й тривала озлобленість гарантована.

3. Ви не вмієте слухати дитину

Вічно зайняті дорослі часто ігнорують дитину, часом, не помічаючи конкретних проблем. Вони не вникають у те, що намагається розповісти їх дитина, оскільки потрібно «щось там» зробити по роботі. Так, іноді відволікатися дійсно не доречно, але тоді треба все пояснити дитині, що зараз немає часу.

Читайте також:  Вживання лагера корисне для кишечника

Спокійним тоном скажіть дитині, що зараз ви зайняті і не можете його послухати. І обов’язково додайте, що ви ще повернетесь до цього, і поговоріть з ним трохи пізніше. Тоді діти будуть вам довіряти.

4. Ви не звертаєте уваги на емоції дітей

Емоції – один із найважливіших способів комунікації, який показує справжнє відношення до речей. Не варто недооцінювати сльози дитини, чи не звертати увагу на її щиру радість. Ви можете швидко заспокоїти дитину, якщо знаєте, як це зробити. Не бійтеся зайвий раз обійняти її в скрутну хвилину, і сказати пару слів підтримки.

Також потрібно розбиратися в причині кожної конкретної емоції. Не варто просто змушувати її йти в школу, якщо вона не хоче. Спочатку потрібно розібратися, чому вона не хоче туди йти, і вже тоді робити щось. Так ви зможете дізнатися нове про дитину, і дозволите їй відкритися вам.

Читайте також:  Дивна причина, через яку вам слід приймати гарячу ванну під час сильної спеки
5. Ви не розмовляєте зі своєю дитиною по душам

Дітям вкрай важливо знати, що батьки цікавляться їхніми досягненнями, і переживають за їх невдачі. Мама і тато повинні бути тими, кому можна довірити найпотаємніше. Багато хто думає, що це неможливо, але насправді все гранично просто. Просто частіше розмовляйте зі своєю дитиною по душах. Для цього потрібно підібрати підходящі моменти, коли ви з ним наодинці. Це може бути по дорозі в магазин або в школу, або перед сном, або просто під час відпочинку. Покажіть дитині, що вам важливо знати, чим вона захоплюється.

Сподіваємося, наша стаття допоможе вам визначити причину того, чому діти перестали вас слухатися. Знаючи причину, ви зможете усунути її, приклавши зовсім небагато зусиль. Так побудувати міцні відносини зі своїми дітьми, засновані на довірі!

Джерело: HeadInsider