За сотні років було зроблено багато винаходів, які допомагають зберігати наш одяг чистим. Однак, незважаючи на прогрес технологій, далеко не кожна сім’я змогла придбати сушильне обладнання для одягу, хоча ті, кому пощастило більше, можуть вивішувати одяг для просушування на відкриті майданчики своїх будинків. На жаль, звичка вішати одяг всередині будинків, особливо в закритих приміщеннях, може викликати проблеми зі здоров’ям. Це призводить до підвищення рівня вологості в приміщенні, створюючи середовище, що сприяє появі респіраторних захворювань.

Чому не можна сушити речі в будинку

Дослідження, проведені Інститутом архітектури навколишнього середовища міста Глазго, дозволили зробити висновок, що ця звичка з великою часткою ймовірності може стати причиною виникнення астми, риніту, респіраторних інфекцій та алергій.

Читайте також:  Навіть мінімальне споживання алкоголю може вплинути на здоров'я серця

Рівень концентрації вологості може бути дуже високим, а в поєднанні з низькою температурою створюється сприятливе середовище для появи і розмноження кліщів, цвілі і грибків.

Мало хто знає, що, розвішуючи мокрий одяг в будинку, вони додають у свої приміщення близько двох літрів води, а це підвищує рівень вологості в закритих приміщеннях більш ніж на 30 %. Наприклад, у зимовий час зазвичай він вище 50 %, якщо до цього додати повішену просушуватися одяг, ми створимо атмосферу з рівнем вологості вище 80 %, а це досить шкідливо.

Доктор Вероніка Лопес зі служби алергії лікарні Sanitas CIMA сказала, що у людей, чутливих до кліщів або цвілі, в подібних умовах розвиваються такі захворювання, як риніт і астма. Дослідження показали, що люди з низьким імунітетом схильні до грибкових інфекцій, які в довгостроковій перспективі можуть викликати легеневий аспергільоз з дуже серйозними наслідками.

Читайте також:  Для здорового серця: вчені знайшли вихід для тих, хто не любить риб'ячий жир та морепродукти

Рекомендації

Якщо ваш будинок не обладнаний місцем для сушіння білизни або у вас немає спеціальної сушарки, ви можете виконувати деякі з цих рекомендацій:

  1. Розміщуйте предмети одягу на білизняний мотузці на деякій відстані один від одного, щоб полегшити циркуляцію більшого повітряного потоку.
  2. Одяг необхідно віджати якомога ретельніше.
  3. Речі з товстих тканин перевертайте. Це дозволить скоротити час сушіння.
  4. Використовуйте фен тільки для невеликих предметів, таких як шкарпетки або нижню білизну.

У країнах з холодним кліматом 9 з 10 людей страждають респіраторними захворюваннями, і більшість з них живе в будинках, де сушиться мокрий одяг. Тому краще уникати подібної практики і берегти своє здоров’я.

Читайте також:  Вчені назвали напій, які знижує ризик деменції