Згідно з новим дослідженням, опублікованим в The Journal of Physiology, дієта з надмірною кількістю лінолевої кислоти (жирної кислоти омега-6), може бути шкідливою для вагітних жінок. Дослідники відзначають, що надлишок омега-6 може збільшити ризик ускладнення для матері, а також потенційно перешкоджають розвитку дитини.

Дослідження

Вчені провели експерименти на двох групах щурів. Одна група отримувала дієту з більш високим вмістом лінолевої кислоти, в той час як інша група отримувала меншу кількість. Через 10 тижнів вчені виявили у щурів першої групи:

  • Змінені концентрації запальних білків в печінці
  • Підвищені концентрації білка, що викликає скорочення матки
  • Зниження рівня регуляторних гормонів для росту і розвитку

«Для вагітних жінок важливо враховувати дієту, і наше дослідження є ще одним прикладом того, що потенційне споживання занадто великої кількості певного виду поживних речовин може надати негативний вплив на зростаючу дитину», – каже Дінн Скеллі, старший автор дослідження.

Як скоротити споживання омега-6?

Уникайте оброблених продуктів з соняшниковою або соєвою олією

Соєва олія є одним з найбільших джерел омега-6 жирних кислот, зазвичай вона міститься в оброблених харчових продуктах. Соняшникова олія також містить велику кількість омега-6.

Підтримувати збалансоване співвідношення омега-6 і омега-3

Західні дієти включають співвідношення омега-6 до омега-3 у співвідношенні 16:1, що свідчить про надмірну кількість жирних кислот омега-6. Однак більшість дослідників рекомендують співвідношення 4:1 або навіть 1:1 для підтримки належного здоров’я.
Вибираючи продукти багаті омега-3 – лосось, насіння чіа, волоські горіхи і лляне насіння.