Навесні на обличчі нерідко з’являються веснянки і пігментні плями. Чому це відбувається, і як з цим боротися, розповіла лікар-дерматовенеролог клініки «Медісвіт» Юлія Юріївна Смахтіна.

Поява плям може бути пов’язано з прийомом ліків, неправильним доглядом за шкірою обличчя, а також деякими внутрішніми захворюваннями (ендокринні захворювання, хвороби печінки, глисти, дерматоміозит, фототоксичні і фотоалергічні реакції).
Щоб не спровокувати появу плям, потрібно протягом трьох місяців уникати сонця до і після пілінгу та лазерної епіляції, під час лікування акне, під час вагітності, в період прийому гормональних контрацептивів, антибіотиків, інших ліків, які підвищують чутливість шкіри до УФ-променів. Щоб не допустити гіперпігментації, варто застосовувати сонцезахисні засоби з фактором захисту 30 +. У разі, якщо ці засоби не допомагають, можна використовувати отшелушивающие або відбілюючі засоби. Позбутися від гіперпігментації допоможуть звичайні скраби і освітлюючі маски. Сильнодіючі засоби краще застосовувати під наглядом лікаря, підкреслила Ю.Смахтіна.

Читайте також:  Обличчя червоніє від алкоголю? У вас вищий ризик хвороб серця

У домашніх умовах необхідно використовувати щадну косметику для зволоження та відновлення бар’єру шкіри з протизапальними інгредієнтами (азулен, бисаболол, алое, гіалуронова кислота, бета-клюкан, екстракти зеленого чаю, червоного винограду, лаванди, омега-3 масла, вітаміни). Обов’язкова умова позбавлення від пігментних плям – використання сонцезахисних кремів з фактором 20 +.