Людина з гіпертонією – високим артеріальним тиском – схильна до підвищеного ризику серцевого нападу, інсульту та інших серйозних захворювань. Стало відомо, які симптоми можуть вказувати на небезпечний стан.

Носова кровотеча

Носова кровотеча може бути викликано багатьма причинами. До цього також здатні привести внутрішні і зовнішні травми. Однак носові кровотечі часто є ознакою гіпертонії. При регулярній кровотечі з носа, яка не пов’язана з такими факторами навколишнього середовища, як сухе повітря або холодна погода, фахівці рекомендують звернутися до лікаря, пише Facty.

Хронічна втома

Високий кров’яний тиск змушує серце працювати більш напружено, що, в свою чергу, може вплинути на нормальне функціонування мозку, кажуть експерти. З цієї причини при гіпертонії людина може зіткнутися з постійною, хронічною втомою, а також сплутаністю свідомості.

Читайте також:  Розкрито користь популярного гарячого напою

Проблеми із зором

Одним з наслідків тривалої гіпертонії є пошкодження кровоносних судин в очах. Це може проявлятися по-різному – від розмитого або спотвореного зору до його повної втрати.

Відчуття пульсації у верхній частині тіла

Найчастіше людина з високим тиском відчуває тупий стукіт або пульсацію в грудях, шиї, голові або вухах. За словами фахівців, це може бути ознакою посилення гіпертонії. Піку це відчуття досягає під час можливого гіпертонічного кризу.

Почервоніння обличчя

Під час гіпертонії кровоносні судини розширюються. Часто це призводить до почервоніння шкіри обличчя. Однак червоні плями можуть спостерігатися і в області шиї або грудей.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News