Багато людей вкладаються спати, коли годинник вже показує час після півночі, але лікар попереджає, що це дуже шкідлива для здоров’я звичка.

Кінець робочого дня часто пролітає непомітно через велику кількість справ, які ми намагаємося виконати. Тому початок нічного відпочинку відсувається за північ. Тим часом, відхід до сну після півночі має великий негативний вплив на якість сну, нашу продуктивність, загальний стан здоров’я – про це нагадала в інтерв’ю фахівець зі сну і нейробіолог Челсі Роршайб.

За словами лікаря, тіло людини має внутрішній годинник, який налаштовує його на сон, як тільки сідає сонце і починає темніти. Коли світає, в організмі пригнічується вироблення гормону мелатоніну, що регулює сон, і початківця активно вироблятися в темний час доби, – так ми прокидаємося. Така поведінка закріпилася протягом тисячоліть.

Читайте також:  Хвороба печінки: названо незвичайний симптом небезпечного стану

“Як правило, природний сигнал до сну з’являється задовго до півночі. Але чим довше ви не спите, тим більше порушується природний цикл сну”, – пояснює медик.

За словами Роршайб, ті, хто лягає спати пізніше, зазвичай сплять довше, і можуть упускати години денного світла. Таким чином, їх тіло не отримує сонячного світла в обсязі, необхідному для підтримки його біоритму. В результаті погіршується концентрація уваги, виникають труднощі в навчанні, проблеми з пам’яттю.

“Деякі дослідження показали, що люди, які пізно лягають спати і насилу прокидаються вранці, можуть мати більш низьку тривалість життя. Також збільшується ризик психічних розладів і діабету”, – додала експерт.

Читайте також:  Війна в Україні може викликати спалахи небезпечних хвороб

Роршайб уточнила, що іноді лягати спати після півночі не страшно, але принаймні, в будні дні краще робити це до дванадцяти.