Наслідки можуть бути не найприємнішими: від головних болів до гормонального збою.

Постійний головний біль

Головний біль може з’явитися вже через день без вуглеводів. І це передбачуваний побічний ефект, особливо якщо раніше ви себе не обмежували в цукрах.

Системи організму звикли отримувати енергію з вуглеводів, які швидко розщеплюються до глюкози. При відсутності знайомих джерел організм почне використовувати для отримання енергії жир, але йому потрібен час, щоб перебудуватися. Тому в перші кілька днів або тижнів запаморочення і головний біль стануть вашими постійними супутниками.

Втома

Відсутність простого і зрозумілого для організму джерела енергії неминуче призведе до того, що ви постійно будете відчувати втому і сонливість, а вранці від подушки відірвати вас зможе тільки підйомний кран, чи сталева воля. При нестачі глюкози тіло переходить в режим енергозбереження і витрачає сили передусім на процеси життєзабезпечення: дихання, скорочення серцевого м’яза і так далі. Ваші робота і навчання в пріоритети організму не входять.

Перепади настрою

Без вуглеводів ви будете не таким вже приємним співрозмовником для оточуючих. Втім, постійна дратівливість, перепади настрою і вам самим життя не полегшать. Причина таких змін-в тісному зв’язку між вуглеводами і рівнем гормону радості серотоніну. Дратівливість-це не найстрашніше, що може статися. Низьковуглеводна дієта нерідко призводить до депресії.

Читайте також:  Як вибрати безпечні для очей сонцезахисні окуляри

Порушення травлення

Ймовірно, відсутність вуглеводів в раціоні буде супроводжуватися здуттям живота. Запор – одне з ймовірних наслідків занадто строгих харчових обмежень. Такий ефект можливий через зневоднення, викликаного нестачею вуглеводів, і малої кількості клітковини в їжі, якщо ви їсте недостатньо круп, фруктів і овочів. Проблему можна вирішити, якщо пити достатньо води і вживати досить клітковини.

Втім, можливий і абсолютно протилежний результат дієти — діарея. Не варто сприймати її як спосіб схуднути швидше: вона загрожує тим же зневодненням і вимивання з організму корисних речовин до їх засвоєння. Якщо причиною стала саме неправильно підібрана дієта, діарея усувається поверненням до збалансованого раціону. В інших випадках варто звернутися до лікаря.

Неможливість сфокусуватися

Рутинні справи будуть віднімати у вас більше часу, так як першим етапом будь-якого починання стане спроба зосередитися. Щоб фокусуватися, мозку потрібно постійне надходження енергії. Відсутність її джерел призводить до неуважності.

Причому дослідження показують, що низьковуглеводні дієти набагато негативніше впливають на когнітивні здібності, ніж збалансовані, навіть при однаковій загальній калорійності.

Читайте також:  Дієтологом названо найкращі фрукти для продовження молодості

Зневоднення

Вуглеводи затримують воду в організмі, тому їх різке скорочення в раціоні призведе до швидкої втрати декількох кілограмів. Але до втрати жиру це не має відношення, мова лише про рідину.

І все ж при низьковуглеводній дієті ви будете виглядати краще, тіло стане більш рельєфним. Однак у медалі є й інша сторона: ви ризикуєте втратити занадто багато води, що негативно відіб’ється на вашому здоров’ї. Недолік вологи також призведе до головних болів.

Голод

Організм зробить відповідні заходи на різке обмеження вуглеводів в раціоні, а потім перейде у ультимативному вимогу повернути йому звичне джерело енергії. Бурчить живіт постійно буде просити нових порцій, і будь-який запах їжі викличе бурхливе слиновиділення. Їжа займе значну частину ваших думок.

Зміна харчових звичок

Відсутність швидких вуглеводів змусить вас по-новому поглянути на продукти, в яких містяться цукру. Через деякий час ви виявите, якими солодкими можуть бути фрукти і молоко. При цьому чим довше ви обходитеся без цукерок і булок, тим простіше вам буде відмовлятися від них.

Читайте також:  Чим корисні банани з коричневими плямами на шкірці: 7 плюсів для здоров'я

Втрата ваги

Якщо ви виключите вуглеводи, ваги рано чи пізно покажуть зниження ваги. Причини у цього може бути дві.

  • Кетоз. Коли кількість вуглеводів в раціоні вкрай мало, організм починає використовувати в якості енергії жирні кислоти і метаболізм кетонових тіл. Щоб увійти в кетоз, потрібно споживати достатню кількість жирів.
  • Зниження загальної калорійності. Принцип, за яким працюють всі дієти: споживати менше, ніж витрачаєш. Якщо ви не просто стали менше вуглеводів, а взагалі почали їсти менше, втрата ваги — логічний наслідок.

Зміна гормонального фону

Недолік калорій і вуглеводів може змінити рівень вироблення наступних гормонів.

  • Т3 — гормон щитовидної залози. Дослідження показують, що жорстка дієта може знизити вироблення гормону, причому відсутність вуглеводів впливає на роботу щитовидної залози сильніше, ніж збалансований за макронутрієнтами режим харчування.
  • Кортизол — гормон стресу. Відсутність вуглеводів підвищує його вироблення, що негативно впливає на роботу основних систем організму.
  • Тестостерон. Згідно з дослідженнями, низьковуглеводна дієта знижує вироблення цього статевого гормону.

Наукові джерела:

  • Low-Carb State of Mind, source
  • Low-carbohydrate nutrition and metabolism, source