Вважається, що найкращий сніданок – каша з додаванням фруктів, горіхів чи меду. На перший погляд може здатися, що це справді найздоровіший варіант ранкового прийому їжі на відміну від усіх знайомих бутербродів та кави. Проте гастроентеролог Діляра Лебедєва попередила про небезпеку однієї із молочних каш.

Йдеться про манну крупу. До неї звикли багато дітей, оскільки раніше манка була заміною сучасним дитячим сумішам. У своєму Telegram-каналі Лебедєва пояснила, що манна крупа – по суті побічний продукт, що залишається після виробництва борошна пшеничного.

У манці міститься глютен, на який деякі люди мають алергію. Крім того, в ній немає клітковини, але є велика кількість швидких вуглеводів. Їхня головна небезпека полягає в тому, що вони швидко дають почуття насичення, але в той же час так само швидко розчиняються в організмі, через що через кілька годин після сніданку людина знову відчуває голод.

Читайте також:  Онколог перерахував фактори ризику розвитку раку щитовидної залози

Багато лікарів порівнюють манну кашу з цукром або білим борошном. Вона, як і ці продукти, не дає організму жодних поживних речовин, а натомість підвищує рівень цукру в крові та сприяє розвитку цукрового діабету.

Дієтолог зробила висновок, що через високий глікемічний індекс манна каша стає найнебезпечнішою для здоров’я серед усіх круп. Їсти її на сніданок щодня точно не варто, але якщо ви любитель манки, то періодично можна варити її з додаванням натуральних фруктів та ягід.