ГоловнаНовини Здоров'яЯк уникнути інсульту та інфаркту, не витративши ні гривні

Як уникнути інсульту та інфаркту, не витративши ні гривні

Вчені, що представляють Єльський університет, попередили про те, що знизити ризик інсульту і серцевого нападу ефективно допомагає відмова від вживання в їжу деяких продуктів. Своїми рекомендаціями наукові фахівці поділилися на офіційному сайті університету.

Чіпси

Зокрема, дослідники вважають, що уникнути небезпечних судинних патологій можна, якщо перестати купувати продукти з високим вмістом трансжирів. Найнебезпечніші типи трансжирів за словами вчених містяться в чіпсах, крекерах, смаженій їжі, хлібобулочних виробах.

Трансжири є продуктом переробки рослинних жирів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, при попаданні в організм людини молекули трансжирів витісняють корисні жирні кислоти з клітинних мембран, порушуючи тим самим нормальне харчування клітин і процеси звільнення від продуктів життєдіяльності. Трансжири значно “забруднюють” печінку.

Читайте також:  Чи можуть бутерброди довести до раку?

Вчені з Єльського університету зробили свій висновок про небезпеку трансжирів на основі вивчення статистики госпіталізації в штаті Нью-Йорк за 2002-2013 роки.

“Там, де люди обмежували вживання трансжирів, число пацієнтів з серцевим нападом та інсультом зменшилося на 6 відсотків”, – повідомили фахівці.

Нагадаємо, що в 2006 році ВООЗ рекомендувала, щоб вміст трансжирів в калорійності раціону не перевершував 1%, а в 2009 році заявила про необхідність їх повного виключення з щоденного харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ІНСУЛЬТ І ЗВІДКИ ВІН БЕРЕТЬСЯ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ВЧАСНО СМЕРТЕЛЬНУ НЕДУГУ

Читайте також: