Вчені, що представляють Єльський університет, попередили про те, що знизити ризик інсульту і серцевого нападу ефективно допомагає відмова від вживання в їжу деяких продуктів. Своїми рекомендаціями наукові фахівці поділилися на офіційному сайті університету.

Зокрема, дослідники вважають, що уникнути небезпечних судинних патологій можна, якщо перестати купувати продукти з високим вмістом трансжирів. Найнебезпечніші типи трансжирів за словами вчених містяться в чіпсах, крекерах, смаженій їжі, хлібобулочних виробах.

Трансжири є продуктом переробки рослинних жирів. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, при попаданні в організм людини молекули трансжирів витісняють корисні жирні кислоти з клітинних мембран, порушуючи тим самим нормальне харчування клітин і процеси звільнення від продуктів життєдіяльності. Трансжири значно “забруднюють” печінку.

Вчені з Єльського університету зробили свій висновок про небезпеку трансжирів на основі вивчення статистики госпіталізації в штаті Нью-Йорк за 2002-2013 роки.

“Там, де люди обмежували вживання трансжирів, число пацієнтів з серцевим нападом та інсультом зменшилося на 6 відсотків”, – повідомили фахівці.

Нагадаємо, що в 2006 році ВООЗ рекомендувала, щоб вміст трансжирів в калорійності раціону не перевершував 1%, а в 2009 році заявила про необхідність їх повного виключення з щоденного харчування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЩО ТАКЕ ІНСУЛЬТ І ЗВІДКИ ВІН БЕРЕТЬСЯ: ЯК РОЗПІЗНАТИ ВЧАСНО СМЕРТЕЛЬНУ НЕДУГУ