Почавши щодня випивати хоча б одну чашку ромашкового чаю, ви отримуєте можливість поліпшити здоров’я відразу за багатьма пунктами. Напій, наприклад, допомагає боротися із запаленням, хворобами серця, діабетом.

Щоденне вживання ромашкового чаю є одним з простих способів зміцнити імунітет, підвищити опірність організму інфекціям, що вкрай важливо зараз, в епідсезон коронавірусу. За даними журналу Freundin, медики радять випивати 1-2 чашки ромашкового чаю в день, пов’язуючи таку звичку з цілим рядом поліпшень в організмі.

Знижується високий тиск і ймовірність порушень серця. Регулярне вживання напою забезпечує організм антиоксидантами, що зміцнюють серце, його флавоноїди знижують ризик захворювань коронарних артерій.

Зменшується запалення. Чай з ромашки містить речовини альфа-бісаболол і матрицин, які надають протизапальну дію.

Нормалізується сон. За словами медиків, пиття ромашкового чаю перед сном сприяє розслабленню, допомагає швидше засипати, покращує якість сну. Такий ефект забезпечується його активним інгредієнтом апігеніном.

Знижується ризик розвитку раку. Вищезгаданий апігенін у дослідженнях демонстрував здатність інгібувати проліферацію (розмноження) ракових клітин.

Стихають спазми, болі. Компоненти чаю з ромашки розслаблюють м’язи кишечника, що захищає від спазмів, стимулює діяльність кишечника. Так само він надає спазмолітичну дію при менструальних болях, допомагає при болях суглобів.

Скорочується ризик діабету. Ромашковий чай зв’язує захисні бета-клітини в підшлунковій залозі, підтримує низький рівень цукру в крові, що зменшує ризик розвитку діабету 2 типу в довгостроковій перспективі.