Старіння – природний процес, який неможливо звернути назад, але можна сповільнити. Іноді згасання йде стрімкішими темпами, ніж мало б бути. Профільні експерти перерахували ознаки, які вказують на те, що процес розпочався передчасно.

Насамперед слід звернути увагу на хронічні болі та запалення. Причому спровокувати ці стани може навіть прийом нездорової їжі. Також ознакою передчасного старіння є втрата м’язової маси.

Цей процес запускається приблизно в 30 років, проте йде по прискорюючій. Іноді стан людини впливає зниження вироблення певних гормонів, і навіть скорочення кількості м’язових клітин. Як правило, цей процес прискорює погане харчування, прийом окремих лікарських препаратів та небажання займатися спортом.

Читайте також:  Продукти допомагають боротися із неприємними симптомами менопаузи

Про те, що людина почала старіти, також свідчить про стан шкіри. Однією з ознак старіння є зникнення еластичності шкірних покривів. Шкіра стає тоншою. При цьому з’являються сухість, зморшки та пігментні плями. Під впливом сонячних променів і куріння цей процес прискорюється.

Крім цього передчасне старіння вказує слабкість кісткової системи. Кістки втрачають чинність за відсутності фізичного навантаження, а також при неправильному харчуванні та при певних медичних станах. Ознаками наближення старості також є випадання великої кількості волосся і серйозні проблеми з якістю сну.