Зуби потрібно чистити не рідше двох разів на добу, при цьому вечірня чистка набагато важливіша за ранкову, відзначають стоматологи.

Як розповів стоматолог Анатолій Борисов, недостатнє очищення ротової порожнини має негативний наслідок у вигляді залишків їжі на зубах.

– Примітно те, що через дві години після чищення бактерії і мікроорганізми знову з’являються на зубній поверхні. Що вже говорити про ситуації, коли людина не чистить зуби взагалі? – зазначив медик.

В такому випадку вони перетворюються «в потужний плацдарм зубного нальоту і бактерій». Все це супроводжується неприємним запахом з рота.

Якщо продовжувати не чистити зуби, починається процес гниття. Зуби змінюють молочно-білий колір спочатку на брудно-жовтий, а потім на темно-зелений. Потім з’являється зубний камінь. Згодом він почне руйнувати і зубну емаль, і самі зуби. Крім того, він провокує руйнування тканин, що оточують зуб, інакше званих пародонтою.

Ознаками пародонтиту є гнійні виділення з ясен і їх кровоточивість, нагадав Борисов. Зуби стають більш рухливими, в роті відчувається кислий присмак.

Якщо не чистити зуби протягом тривалого часу, то кількість бактерій і патогенної мікрофлори зруйнує зубні тканини.

Якщо з якихось причин ви вирішили відмовитися від зубної пасти, є безліч засобів, які можна приготувати в домашніх умовах і які очищають ротову порожнину не гірше, ніж паста.

– Зуби можна чистити дрібною сіллю, оскільки це абразив. Після цього зуби можна прополоскати перекисом водню, яка має антибактеріальний ефект, — порекомендував фахівець.