Локшина швидкого приготування здається ідеальним варіантом для обіду – дешевим, швидким і навіть смачним. Але на ділі ви їсте не найкращий продукт, який підходить людському організму. Чому ж не варто їсти локшину швидкого приготування?

З чого складається локшина швидкого приготування

У складі локшини швидкого приготування, як правило, завжди є пшеничне борошно, рослинна олія (соєва або соняшникова), а також різні сушені овочі. Найчастіше це цибуля, томати, паприка, селера, морква, петрушка і інша зелень.

Нерідко в локшині швидкого приготування можна зустріти гриби і навіть м’ясо. Принаймні його обіцяють виробники. Однак на ділі практично ні в одній торговій марці немає натурального м’яса або бульйону. Як правило, мова йде про сушену курку або яловичину, а то і зовсім простих ароматизаторах.

Читайте також:  Після яких продуктів може розболітися голова: пояснює лікар

Шкода локшини швидкого приготування

Сама по собі локшина швидкого приготування не несе ніякої шкоди, повідомили в прес-службі Сибірського державного університету науки і технологій. Але в той же час в якості постійної їжі, яку вживаєш кожен день, використовувати таку локшину не варто. В цілому локшина швидкого приготування – це сертифікований продукт, який пройшов всілякі перевірки. А значить, його можна їсти – такий висновок вчених. Отруїтися з його допомогою неможливо, запевняють вони.

Але наявність пальмової олії вважається не найкориснішим. У ньому містяться насичені жири, які сприяють утворенню атеросклеротичних бляшок. Для здорового організму помірна її кількість не принесе шкоди. Але тим, у кого є проблеми, краще локшини швидкого приготування уникати.

Читайте також:  Секрети довголіття: чому важливо стежити за здоров'ям ясен

Також в локшині є карбонат натрію, тобто харчова сода, і поліфосфат натрію, який використовується для регулювання кислотності. Пшеничне борошно в складі теж не несе особливої користі. Переробка зерна зменшує кількість клітковини і вітамінів. Тому найкраще їсти локшину, але не швидкого приготування, а з цільнозернового борошна.

Самими шкідливими сполуками є сорбат калію, бензоат натрію, глутамат натрію і мальтодекстрин. Втім, кількість їх настільки мізерна, що, як вже мовилося вище, одна пачка локшини швидкого приготування не завдасть шкоди. А ось щоденне її поїдання цілком може.

Джерело: МедікФорум