Якщо очі червоніють і сверблять, причин може бути досить багато. Якщо це не разовий епізод, спричинений, наприклад, якимось подразником, то зазвичай такий стан виникає через алергію чи інфекцію. Точний діагноз поставить лікар.

Найкраще звернутися до фахівця при перших симптомах. І тим паче небезпечно займатися самодіагностикою та самолікуванням. Навіть якщо неприємні симптоми виникають у сезон загострення алергії, це не означає, що причиною буде саме вона.

Як пояснює офтальмолог, доктор медичних наук Річард Ганс, інфекції очей можуть бути спричинені багатьма причинами: вірусами, бактеріями, паразитами чи грибками. У цілому нині очні інфекції мають довший список симптомів проти алергією. Очі не просто сверблять і червоніють.

Частими симптомами алергії є:

  • почервоніння;
  • свербіння;
  • сльозотеча;
  • почуття печіння в очах.

У разі інфекції до цих симптомів нерідко додаються біль, відчуття піску та різі в очах, підвищена чутливість до світла. При бактеріальних інфекціях можуть спостерігатися сильні виділення очей, вказують фахівці клініки Клівленда (Cleveland Clinic).

Лікування у кожному разі буде різним. Наприклад, при алергії лікар може рекомендувати спеціальні краплі та ліки, що допомагають контролювати запалення. При бактеріальній інфекції можуть знадобитися очні краплі з антибіотиком, а при інфекціях, викликаних грибками та паразитами, лікування залежатиме від того, що викликало проблему.