Змінна робота пов’язана з поганою робочою пам’яттю та повільнішою швидкістю обробки даних. Такий висновок зробили вчені під керівництвом Томаса Влашака, магістра психології з Університету Зигмунда Фрейда в Лінці, Австрія під час аналізу об’єднаних даних. Своє дослідження вони представили у журналі Occupational & Environmental Medicine.

Дослідники припускають, що змінна робота також пов’язана з нижчим рівнем пильності та зорової уваги, а також здатністю контролювати імпульси та ситуаційну реакцію, що потенційно підвищує ризик травм та помилок на робочому місці.

Змінна робота пов’язана з серйозними проблемами зі здоров’ям внаслідок того, що внутрішній біологічний годинник (циркадний ритм) не відповідає нормальному циклу світло-темрява. До них відносяться порушення сну, серцево-судинні захворювання, ожиріння, діабет, розлади настрою та зловживання психоактивними речовинами.

Але його потенційний вплив на вищі функції мозку, такі як швидкість розумової обробки та робочої пам’яті, залишалося незрозумілим. Прагнучи усунути ці невизначеності, вчені вивчили бази даних у пошуках досліджень, присвячених впливу змінної роботи на когнітивні здібності дорослих.

Усього було використано 18 досліджень, опублікованих у період з 2005 по 2020 рік, за участю 18 802 учасників (середній вік 35 років) та охоплюючих шість різних результатів, виміряних за допомогою формальних тестів. Результати досліджень були об’єднані та показали значне погіршення пам’яті та реакції людей, які працюють позмінно.