Втрата слуху та епілепсія можуть бути ранніми ознаками хвороби Паркінсона – одного з найпоширеніших нейродегенеративних захворювань, при якому порушуються сигнали, що передаються між мозком та нервовою системою. Найчастіше воно діагностується у літніх людей. При цьому симптоми, пов’язані із захворюванням, можуть проявлятися задовго до встановлення діагнозу.

Результати нового дослідження було опубліковано у журналі JAMA Neurology. Вчені Лондонського університету королеви Марії використовували електронні медичні карти більше мільйона людей, що жили у Східному Лондоні в період з 1990 по 2018 рік, для вивчення ранніх симптомів та факторів ризику хвороби Паркінсона.

Як зазначають вчені, з підвищеною ймовірністю розвитку захворювання пов’язані такі стани, як гіпертонія і діабет другого типу. Вони з’ясували, що такі відомі симптоми, як тремор та проблеми з пам’яттю, можуть проявлятися за 10 та 5 років до встановлення діагнозу відповідно, пише EurekAlert.

Читайте також:  Косметолог пояснила посилене випадання волосся восени

“Наші результати виявили нові фактори ризику та ранні симптоми: епілепсію та втрату слуху. Попередні дослідження натякали на зв’язок, що, наприклад, епілепсія більш поширена у пацієнтів із хворобою Паркінсона, ніж у загальній популяції. Тепер необхідні додаткові дослідження, щоб повністю зрозуміти взаємозв’язок” , – Вказують вчені.