Доктор Майкл Мослі пояснив, чому спускатися з гори корисніше, ніж підніматися, хоч це й звучить контрінтуїтивно.

За словами лікаря, один із найкращих способів отримати максимальну віддачу від будь-якого тренування — зробити його «ексцентричним». Ви можете подумати, що біг у гору корисніший, ніж спуск, або що підйом сходами навантажить м’язи більше, ніж спуск, але насправді все навпаки, пише Science Focus.

Скорочення м’язів називається «концентричним вправою», тоді як м’яз вже напружена і подовжується під навантаженням — це «ексцентричні вправи». Усі форми вправ викликають мікроскопічні ушкодження м’язів. Концентричні вправи (наприклад, згинання рук на біцепс або присідання) задіють і втомлюють безліч м’язових волокон. Хоча ексцентрична частина вправи (коли ми опускаємо вагу або опускаємося в присід) задіює менше волокон, вона робить це з навантаженням, яке вчетверо вище. Це призводить до значно більшого мікроскопічного ушкодження клітин та волокон.

В одному дослідженні добровольців випадково розподіляли для підйому або спуску сходами в 10-поверховому будинку двічі на тиждень. В обох групах спостерігалося покращення показників здоров’я, але у групи, яка спускалася, а не піднімалася сходами, зрештою спостерігалося більше покращення частоти серцевих скорочень у стані спокою.