Боротьба з ожирінням, діабетом і сидячим способом життя допомагають уникнути хвороб серця в будь-якому віці, вважають вчені.

Видання Telegraph опублікувало поради співробітників Британського фонду серця (BHF), які можуть допомогти зберегти здоров’я серця. Що ж саме рекомендують експерти?

Після 40 років – строгий контроль ваги і тиску. За словами співробітниці BHF, доктора Ешлі, людям, які досягли 40 років, потрібно особливо уважно стежити за своїм станом – в цьому віці багато з факторів ризику серцевих нападів та інсультів не мають яскраво виражених, очевидних симптомів. Тому сорокарічним потрібно проявляти свідомість і регулярно контролювати вагу, артеріальний тиск, а також рівень холестерину.

Читайте також:  Експерт перерахував прості способи для запобігання випаданню волосся

Відмова від алкоголю. Британські фахівці наголошують: щоб уникнути хвороб серця, необхідно скорочувати кількість споживаного алкоголю, а краще – виключити його зовсім.

«Алкоголь в помірних дозах розріджує кров. Звідси і з’являються дані, які підтверджують його кардіозахисні здатність. Тим не менш, ми наполягаємо, що спиртне не захищає серце в тому сенсі, в якому це роблять фізичні вправи», – заявила інша співробітниця BHF Морін Телбот.

Боротьба з ожирінням, діабетом і малорухливістю. Дослідження Британського фонду серця показало, що ожиріння, діабет і сидячий спосіб життя є основними причинами зростання смертності від хвороб серцево-судинної системи у віці до 65 років. Їх профілактика є кращим способом уникнути хвороб серця в цей період життя, стверджують фахівці.

Читайте також:  5 кращих охолоджуючих продуктів на літо

Також для запобігання кардіологічних проблем медики порадили:

  • відмовитися від куріння,
  • збалансовано харчуватися, оптимально – відповідно до середземноморської дієти,
  • проходити ЕКГ незалежно від віку,
  • регулярно займатися спортом не менше 150 хвилин на тиждень.

Джерело: МедікФорум