Напевно ви не раз задавалися питанням: чому так корисно їсти моркву? Перш за все, тому що це дуже корисний і смачний овоч. Причому його можна їсти як в сирому, так і в термічно обробленому вигляді. Рекомендуємо вам обов’язково включити моркву в свій раціон, адже це просто джерело поживних речовин.

Харчова цінність

Морква багата бета-каротином. Саме ця речовина надає їй характерний помаранчевий колір. Вона також містять вітаміни А, С, В1, В2, В3, В6, В9, С, Е, холін і вітамін К, А також мінерали, такі як калій, марганець, залізо, кальцій і фосфор.

Що стосується поживної цінності, в основному вона складається з вуглеводів. Як і багато інших овочів, це також хороше джерело дієтичної клітковини, при цьому морква не містить насичених жирів або холестерину. У ній також мало калорій, всього 40 на 100 грам, тому радимо їсти моркву в рамках здорового харчування і збалансованої дієти.

Читайте також:  Чотири помилки, які часто трапляються при прийомі душу

Чому корисно їсти моркву

Містить антиоксиданти

Морква містить велику кількість антиоксидантів, в тому числі вітамін А, який сприяє хорошому здоров’ю і знижує ризик серцевих захворювань і раку, в тому числі товстої кишки, порожнини рота і легенів. Вона також містить фітонутрієнт, який називається фалакарінол. Це теж потужний антиоксидант.

Крім того, згідно з дослідженням, опублікованим в Journal of the National Cancer Institute (журналі Національного інституту раку), жінки з високим рівнем каротиноїдів в крові менше схильні до ризику розвитку раку молочної залози.

З іншого боку, ці речовини роблять позитивний вплив на зір. Вони особливо корисні для підвищення здатності бачити вночі. Вміст бета-каротину і вітаміну А допомагає правильно функціонувати клітинам сітківки. Так що, як бачите, варто їсти моркву для здоров’я очей.

Читайте також:  Здібності до мультизадачності залежать від віку

Про це свідчить дослідження, опубліковане в Jama Ophthalmology, в якому підкреслюється, що каротиноїди можуть знизити ризик вікової макулярної дегенерації.

Зверніть увагу!

Хоча морква має багато переваг, не варто зловживати цим продуктом. Якщо їсти її у великих кількостях, це може привести до стану, званому «каротинодермія». Він полягає в тому, що долоні, ступні або інші ділянки тіла набувають помаранчевий або жовтуватий відтінок. Це відбувається через підвищений рівень каротину в крові. Щоб позбутися від цієї проблеми, варто просто скоротити кількість моркви в раціоні.

А ось коли в організм надходить надмірна кількість вітаміну а протягом тривалого періоду часу, можуть виникнути такі симптоми, як нудота, запаморочення, блювота і головний біль, а також може розвинутися гіпервітаміноз. Цей серйозний стан виникає через накопичення токсичного рівня вітаміну А в печінці і вимагає медичного втручання.

Читайте також:  Названо харчові звички, які уповільнюють метаболізм

Морква допомагає контролювати кровообіг і знижує кров’яний тиск

Як ми вже писали вище, морква корисна для регулювання кровообігу організму. Поживні речовини, які в ній містяться, покращують роботу серця і легенів. Зокрема, морква знижує ризик серцево-судинних захворювань і допомагає знизити кров’яний тиск завдяки вмісту сукцинату калію. Він має антигіпертензивні властивості і розширює кровоносні судини.

Наукові джерела:

  • Infoagro. El cultivo de la zanahoria. Oleaginosos: 38-41. 1992.
  • TeenHealth FN. Información nutricional. From Nemours. 2013.
  • Sun, T., Simon, P. W., & Tanumihardjo, S. A. (2009). Antioxidant phytochemicals and antioxidant capacity of biofortified carrots (Daucus carota L.) of various colors. Journal of Agricultural and Food Chemistry. https://doi.org/10.1021/jf9001044
  • Punja, Z. K., Jayaraj, J., & Wally, O. (2007). Carrot. In Biotechnology in Agriculture and Forestry. https://doi.org/10.1007/978-3-540-36752-9_15