Проблеми з нігтями часто виявляються пов’язаними з дефіцитом одного або декількох вітамінів.

Білі плями. Їх поява помилково приписують нестачі кальцію. Насправді такі плями» пов’язані з дефіцитом цинку або заліза (але також можуть виявитися наслідком удару, удару).

Розщеплення. Одна з найчастіших причин появи такої ознаки, як розшарування нігтів, – дефіцит заліза. Крім того, проблемі сприяють дефіцит будь-якого з вітамінів групи В або недолік білка в раціоні.

Крихкість. Ламаються при найменшому випадку нігті можуть означати недостатню кількість вологи або сигналити про вплив агресивних миючих засобів, від мила до побутових хімікатів. Страждають підвищеною крихкістю нігті можуть бути фрагментованими по краях, розсипатися, мати жовтуватий відтінок. Іноді за появою цього неблагополучного ознаки може ховатися залізодефіцитна анемія – тоді нігті пошкоджуються і на руках, і на ногах.

Читайте також:  Названа небезпеку вживання дріжджів для здоров'я

Вм’ятина. Нерідко подібним симптомом провалюються алергічна реакція або проблеми з імунною системою. Однак це також може бути викликано дефіцитом вітаміну D.

Борозенка. Поздовжні борозенки, що йдуть від нігтьового ложа до краю, можуть сигналізувати про дефіцит вітаміну B12, розповіли медичні експерти видання Express.

У свою чергу, наявні дані говорять про те, що білі плями і борозенки на нігтях можуть виникати у людей, які перехворіли коронавірусною інфекцією. Крім того, почервоніння лунок біля основи нігтів може бути наслідком запалення, що викликається інфекцією і зачіпає судинну систему.

Деякий час тому Indian Journal of Dermatology повідомив про зміну в стані нігтів, яке може бути попереджувальним сигналом наявної у людини серцевої недостатності. При цьому основна частина нігтьової пластини стає блідою, проте на кінчику можна бачити рожеву смугу.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News