Вважається, що у віці 30 років кістки знаходяться на піку своєї міцності, і тому проблеми, що з ними виникають, є серйозним приводом для перевірки здоров’я.

Погане харчування. Для побудови міцних м’язів та кісток тілу необхідні білок, цільнозернові продукти, овочі та фрукти. Крім того, щоб мати здоровий кістяк, важливо отримувати фосфор вітамін D і особливо кальцій.

Джерелом кальцію є їжа, яку ми їмо. Якщо організм не отримує достатньої кількості кальцію, він запозичує мінерал і місць, де той зберігається, – з кісток, що робить їх слабкими і схильними до болю, пише TheHealthSite.

Захопленість людей фастфудом та переробленими продуктами, в яких немає поживних речовин, негативно позначається на стані скелета.

Сидячий образ життя. Через сидячу роботу багато хто не встає зі стільця по кілька годин поспіль – це шкодить кісткам, оскільки в такому положенні тіла не здійснюється нормального кровообігу і ненормальним чином перерозподілиться навантаження на окремі частини тіла – шию, плечі, спину, поперек.

При сидячій роботі необхідні регулярні інтервали та фізична розминка.

Нестача вправ. Лікар нагадує: хребет потребує підтримки у вигляді міцних м’язів живота та спини. Вправи, ходьба, їзда велосипедом, плавання – ці види навантажень зміцнюють їх особливо ефективно.