ГоловнаНовини Здоров'я7 ранніх симптомів меланоми, які не відбиваються на шкірі

7 ранніх симптомів меланоми, які не відбиваються на шкірі

На жаль, рак шкіри проявляється не тільки в родимках.

рак шкіри

У більшості випадків рак шкіри можна визначити, просто перевіривши родимки і родимі плями на шкірі.

Але нерідкі випадки, коли ранні симптоми хвороби ніяк не відбиваються на поверхні шкіри — в залежності від локалізації, пухлина може викликати зміни в роботі різних внутрішніх органів і викликати симптоми, схожі з проявами різних захворювань.

Якщо ви виявите у себе деякі з перерахованих нижче ознак, обов’язково зверніться до лікаря!

Запалені і збільшені лімфовузли

Якщо ви помітили, що лімфовузли, особливо розташовані під щелепою, у паху або в пахвових пазухах, стали більше; якщо ви відчуваєте біль, торкаючись до них — обов’язково зверніться до лікаря. Імунна система може реагувати на розвивається злоякісну пухлину саме таким чином, попереджаючи вас про початок хвороби і даючи можливість вчасно звернутися до лікаря.

Читайте також:  Медики не визнають саморобні маски засобом захисту

Болі в животі

Пухлина і метастази при деяких видах меланоми можуть поширюватися в печінці: в цьому випадку можуть відчуватися болі у верхній правій частині живота. Якщо ви відчуваєте регулярні напади болю в цій частині тіла, обов’язково зверніться до лікаря і зробіть ультразвукове дослідження внутрішніх органів.

Утруднене дихання

Якщо пухлина вчасно не помітити, її метастази можуть метастазувати в легені і викликати такі симптоми, як задишка, постійний кашель і утруднене дихання. Не ігноруйте ці симптоми, як можна швидше звертайтеся до лікаря!

Болі в суглобах

Кістки і суглоби — ще одне місце, в якому можуть локалізуватися прояви хвороби. Вас повинні насторожити хворобливі відчуття в суглобах, схожі на симптоми артриту, а також синці і гематоми неясного походження, які дуже довго не проходять.

Читайте також:  Хворі на COVID-19 ще до появи симптомів починають заражати інших

Проблеми із зором

Меланома починається в меланоцитах, клітинах, які продукують пігмент, більшість з яких розташовані на шкірі.

Але меланоцити також локалізовані в очах, а тому в деяких випадках рак шкіри може розвиватися в цих клітинах, викликаючи ослаблення і нечіткість зору, а також поява туману перед очима.

Обов’язково зверніться до лікаря, якщо ви помітили, що стали гірше бачити або «все пливе» перед очима.

Кольки

Меланоцити, які першими страждають при раку шкіри, також розташовані в кишечнику і можуть стати місцем розвитку хвороби. Симптомами в такому випадку можуть бути діарея, запори, болі в животі і судоми. У разі будь-якого з цих симптомів треба негайно звернутися до лікаря.

Читайте також:  Медики нагадали про правила провітрювання квартири в умовах карантину

Головний біль

Постійні головні болі, а також ослаблення пам’яті і когнітивних функцій можуть бути симптомом раку шкіри — в першу чергу тому, що мозок також містить меланоцити, ці ж симптоми можуть виникнути, якщо меланома почалася на якійсь із ділянок шкіри — тому важливо не ігнорувати такого роду симптоми і як можна швидше звернутися до лікаря.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News