За останні 15 років рак легень частіше діагностують у жінок, у людей, які ніколи не курили, і у молоді. При цьому щороку від раку легень помирає більше жінок, ніж від раку молочної залози, яєчників, колоректального раку. Чому так відбувається?

Почало реєструватися все більше випадків раку легенів у жінок. Насамперед пов’язано це з тим, що багато жінок палити почали пізніше, ніж чоловіки. Крім того, більшість із них почали курити тоді, коли були популярні сигарети з фільтром. Деякі наукові дослідження також показують, що жінки більш сприйнятливі до канцерогенних ефектів тютюну та сигаретного диму, у тому числі при пасивному курінні. Тому рак легень у них розвинутися може за менше років куріння порівняно з чоловіками, пише The Conversation.

Також важливо знати, що більшість із тих, у кого сьогодні діагностували рак легень, є пасивними курцями. Тобто, самі вони не курять.

Є й інші чинники ризику раку легких. Це сімейна історія раку, вплив азбесту, радону, забруднення повітря.

Існують гени потенційної схильності людини до раку легень. Але вченим ще доведеться зрозуміти, які саме мутації в генах сприяють розвитку цього захворювання.

Також симптоми раку легень у жінок можуть залишатися непоміченими. Вони включають задишку, кашель, сильну втому, біль у грудях, спині, плечі.