Шведський педіатр Сванте Норгрен з Дитячої лікарні Астрід Ліндгрен (Стокгольм) закликав батьків не використовувати в жарку сонячну погоду тканинні накидки для колясок. На думку лікаря, навіть тонка тканина може критично підвищити температуру в колясці, збільшуючи ризик синдрому раптової дитячої смерті (СРДС).

Шведські дослідники провели простий, але переконливий експеримент: дитячу коляску накрили мусліновою тканиною і залишили на сонці. Через деякий час температура в ній на 15 градусів перевищила температуру в «контрольній» непокритій колясці, яка стояла поруч. Фахівці постановили, що навіть найтонша марля може зменшити циркуляцію повітря і створити всередині коляски «ефект термоса».

Читайте також:  Корисний перекус, який може збільшити тривалість життя

Перегрів називають однією з причин синдрому раптової дитячої смерті. Існує теорія, що якщо дитині буде дуже жарко, організм «вирішить», що він повернувся в материнську утробу, і його «дихання може зупинитися».

Доктор Норгрен порадив залишати лице сплячої дитини непокритим, щоб захистити його від перегріву і теплового удару. Особливу обережність слід проявити, якщо у малюка почервоніло обличчя, на скронях з’явилися крапельки поту, підвищилася температура тіла. Також батькам рекомендується не виходити на прогулянку з дітьми в найспекотніший час доби – з 11 ранку до 5 вечора.

Джерело: Daily Mail