Вугри – серйозний косметичний недолік, і, як з’ясувалося тепер, схильність до акне можна вгадати, знаючи про прищі у своїх батьків. Учені підтвердили: схильність до вугрових висипань успадковується дітьми від батьків.

Даною обставиною, відзначають експерти, можна пояснити той факт, що одні люди в підлітковому віці стикаються з проблемою прищів, а інші – ні. Існування спадкового чинника підтвердило дослідження групи вчених під керівництвом відомого французького дерматолога П’єра Волькенштейна. Зокрема, вчені встановили: вплив генів матері на появу прищів сильніше батьківського, але якщо обидва батьки страждали від вугрів, ймовірність їх появи дитини стає набагато більш вагомою.

Фахівцями були обстежені понад 8 000 добровольців віком від 15 до 24 років з кількох країн Європи. Були враховані такі обставини, як стан шкіри учасників, так і дерматологічне здоров’я їх батьків.

У результаті автори проекту встановили: у тих випадках, коли матері мали досвід акне, ймовірність появи прищів у дітей підвищувалася в 7,87 раз. Якщо вугрі дошкуляли батькам, ризик виникнення таких же вугрів у підлітків підвищувався в 6,41 раз. Якщо проблема прищів була добре знайома обом батькам, ймовірність акне у їх потомства виростала в 31,08 раз.

Відзначимо, що в найбільш важких випадках вугрова хвороба може розтягнутися на роки, вимагаючи не тільки ретельного догляду за шкірою, але і лікарського лікування.

Джерело: MedikForum