Додавання свіжомеленого чорного перцю в щоденний раціон ефективно допомагає уникнути кашлю і застуди, які занадто часто бувають взимку. Крім того, чорний перець може принести іншу користь здоров’ю, допомогти з втратою ваги.

Чорний перець є однією з найбільш часто використовуваних спецій у світі, і він не тільки робить приготовані страви ароматними, але і містить сполуки з цілим спектром корисних для здоров’я властивостей. Зокрема, додавання свіжомеленого чорного перцю щоденний раціон може стати хорошим способом уникнути кашлю та застуди, які постійно атакують нас взимку. У свою чергу, антиоксиданти в чорному перці можуть допомогти поліпшити травлення і посприяти зниженню ваги, повідомляє портал Timesnownews.com.

Читайте також:  Нутриціолог назвав десерти, якими можна насолодитися, якщо високий холестерин

Дослідження показали, що чорний перець містить біоактивний фітохімічний препарат пиперин, який володіє численними цілющими властивостями, у тому числі антиоксидантними і протизапальними. Піперин також проявляє антимутагенні, протипухлинні, антиартритні, протигрибкові, антидепресивні властивості.

Користь для здоров’я від вживання чорного перцю

Зменшує запалення. Чорний перець має протизапальні властивості завдяки наявності піперину, і він може допомогти в боротьбі з хронічним запаленням, яке може бути основним фактором при хворобах серця, інсульті, діабеті, раку.

Бореться з кашлем і застудою. Чорний перець має антибактеріальні властивості, які допомагають вилікувати кашель і застуду. Додавання щіпки меленого чорного перцю в чашку чаю плюс ложка меду – це один з кращих домашніх рецептів при кашлі.

Читайте також:  Сомнолог порадив провітрювати кімнату перед сном

Допомагає втратити вагу. Піперин, що міститься в чорному перці, сприяє спалюванню жиру і запобігає ріст жирових клітин.

Покращує контроль цукру в крові. Вживання чорного перцю може допомогти поліпшити метаболізм цукру в крові. В експерименті щури, які отримували екстракт чорного перцю, відчували менший сплеск рівня цукру в крові після прийому глюкози, ніж щури в контрольній групі.

Захищає від запорів. Піперин має властивість запобігати утворенню кишкових газів і допомагає уникнути запорів.