Деякі жінки стикаються з хворобливими менструаціями. У чому криється причина такого стану, з’ясовували експерти.

Дослідженням у цій галузі займалися наукові фахівці з Единбурзького університету. Їм вдалося виявити, з якої причини деякі представниці прекрасної статі мають більш хворобливі місячні, ніж інші. Випробування тривали протягом кількох років: у результаті було визначено білок, який здатний відновити слизову матки під час менструації.

Також вченим вдалося з’ясувати, що у деяких жінок мають більш низький рівень кисню в крові. Це може призвести до сповільненого продукування даного білка, а, отже, до більш інтенсивної крововтрати.

Медики запевняють, що це відкриття допоможе в розробці негормонального лікування важких менструацій без необхідності вдаватися до гістеректомії, тобто хірургічного видалення матки.

Відзначається, що з важкою кровотечею стикаються одна з трьох жінок, що і призводить до серйозної анемії. При цьому спостерігається гостра нестача еритроцитів, що переносять кисень. Нинішні методи лікування, засновані на використанні гормонів, що загрожує різними наслідками, наприклад, зменшується шанс завагітніти.

Джерело: 7mednews